Краматорськ презентував проєкти для реалізації у рамках угоди між Урядом України та Урядом Королівства Данії

06.09.2021, 17:09, 226,

6 вересня за ініціативою Мінреінтеграції відбулась онлайн нарада з представниками Посольства Королівства Данії в Україні та Danida Business Finаnce в України.

У нараді взяли участь міський голова Краматорська Олександр Гончаренко разом зі своїм заступником Тетяною Савченко. Під час заходу були обговорені організаційні та процедурні питання реалізації програми та відбору проєктів.

Директор директорату інфраструктури Мінреінтеграції Олексій Зарецький ознайомив учасників наради з критеріями відбору проєктів, які підлягають фінансуванню згідно з Рамковою угодою.

Представник Danida Business Finаnce в України звернула увагу на те, що пріоритети надаватимуться соціальним проєктам, що мають низькі шанси на комерційне фінансування та відповідають стратегіям розвитку країни та області.

Міський голова Краматорська презентував на розгляд п’ять перспективних інфраструктурних проєктів для реалізації на території громади.

«Краматорськ сьогодні є фактично адміністративним центром Донецької області. Наразі тут проживає понад 180 тисяч місцевих та приблизно 49 тисяч внутрішньопереміщених осіб. Забезпечення комфортного проживання всіх мешканців є пріоритетом місцевої влади на наступні п’ять років.

Сьогодні в нас є бачення розвитку інфраструктури Краматорської ТГ. Зараз я хочу виділити два ключових напрямки – це комплексна реконструкція систем теплопостачання та водопостачання.

Тому під час опрацювання пропозицій для рамкової угоди між Урядом України та Урядом Королівства Данії ми виділили п’ять найважливіших проєктів.

Наразі ми пропонуємо на розгляд три проєкти що стосуються реконструкції системи теплопостачання та заміни теплових мереж. Ще два – з комплексної реконструкції системи водопостачання та покращення якості питної води», – зазначив Олександр Гончаренко.

Міський голова надав коротке описання запропонованих проєктів, та звернув увагу на очікувані соціальні та економічні показники, які будуть досягнуті після їх реалізації.

Найближчим часом Мінреінтеграції буде оголошено дату початку відбору проєктів.