Краматорськ готовий до виконання постанови Кабінету міністрів України про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19


Сьогодні о 8 ранку під головуванням Андрія Панкова відбулось засідання тимчасової міської протиепідемічної комісії з питань запобігання занесенню і поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV на якому було прийнято ряд рішень з огляду на оприлюднену учора ввечері постанову Кабінету міністрів України №211. У місті не зафіксовано жодного випадку коронавірусу, а в Україні підтверджено лише 1 випадок. Усі запроваджені заходи є превентивними та спрямовані на стримування можливого розповсюдження нової хвороби. Ситуація у країні та місті є контрольована, уряд вживає всі необхідні заходи у боротьбі з поширенням коронавірусу.

     На підставі постанови Кабінету міністрів України №211 у школах та дитячих садках міста запроваджено карантин починаючи від сьогодні і до 3 квітня, або до інших розпоряджень КМУ. По вишам міста, професійно-технічним училищам, коледжам та закладам освіти іншої форми власності рішення буде прийматись безпосередньо органами, яким вони підпорядковані (обласний департамент освіти, міністерство освіти, тощо). З огляду на введення карантинних заходів буде проведено перерахунок оплат за харчування, а також за відвідування різного напрямку шкіл мистецтв та гуртків, що перебувають у підпорядкуванні управління освіти чи управління з гуманітарних питань.

     Ще починаючи з 5 березня згідно з розпорядженням міського голови у місті діє заборона на проведення масових заходів. Це розпорядження є чинним та не скасоване.

     Управління охорони здоров’я міста готує наказ і з сьогоднішнього дня сімейні лікарі будуть, за необхідності, відвідувати хворих на дому. Закликаємо мешканців у випадку поганого самопочуття та явних ознак респіраторного захворювання утриматись від перебування в загальних чергах у лікувальних закладах або інших місцях скупчення людей та викликати лікаря на дім, у випадку ж дуже високої температури та утрудненого дихання викликати швидку допомогу. Особливо у випадку, якщо ви нещодавно перебували у країнах, де є підтверджені випадки захворювання на коронавірус. У лікувальних закладах нашого міста є оперативний резерв резерв засобів індивідуального захисту, санітарно-гігієнічних засобів, тощо. У разі підозри на захворювання, спричинене коронавірусної інфекцією, пацієнти будуть госпіталізовані до Костянтинівської інфекційної лікарні, що передбачено обласним планом дій.

     Спеціалісти Краматорського трамвайно-тролейбусного управління постійно виконують санітарну обробку транспорту спеціальним розчином «Дезактин». За наполяганням комісії буде розпочато застосування спеціальних спиртовмісних розчинів. Аналогічні вимоги буде висунуто і до приватних перевізників. Здійснювати відповідний контроль доручено відділу транспорту, зв’язку та енергетики.