Коронавірус: корисні поради щодо профілактики інфікування і запобання поширенню


До уваги мешканців та гостей

Краматорської територіальної громади!

Виконавчий комітет Краматорської міської ради звертається до мешканців та гостей міста, підприємців та керівників, батьків та пенсіонерів, до всіх хто небайдужий до свого здоров’я.

На території Краматорської територіальної громади щодня реєструються нові випадки захворюваності на COVID-19. За рівнем захворюваності на коронавірус громада та регіон знаходиться в «помаранчевій» зоні, що свідчить про подальше розповсюдження небезпечної хвороби, і в таких умовах важливо захистити своє здоров’я.

Найкращий спосіб запобігти зараженню — обов’язково застосовувати всі профілактичні рекомендації Міністерства охорони здоров’я, спрямовані на попередження розповсюдження небезпечного вірусу та виконувати карантині обмеження в усіх сферах життєдіяльності: в громадських місцях, закладах освіти, підприємствах торгівлі, закладах громадського харчування, також вдома, в сім’ї, поміж знайомими та друзями.

В магазинах, на ринках, у торговельних центрах обов’язково носіть маску, тримайтеся на відстані не менше 1,5 м один від одного. Одягайте одноразові рукавички перед використанням  кошиків або візочків. Після повернення до дому, а також після розбору принесених покупок, ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20 –40 с.

Якщо ви користуєтесь громадським транспортом, надягайте захисну маску, перш ніж зайти у нього. Після виходу слід пам’ятати, що руки забруднені й ними не можна торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа. За першої ж можливості руки слід вимити водою з милом протягом 20–40 с чи обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.

На вулиці, вдома, на роботі ми торкаємося багатьох поверхонь і таким чином вірус може потрапити на руки. Саме тому універсальна порада про миття рук така важлива. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.

Заразитися COVID-19 можна й від людини із безсимптомним перебігом хвороби. Отже, обмежте тісний контакт з іншими людьми у приміщеннях та на вулиці. Не забувайте про безконтактні привітання.

Дотримуйтеся респіраторної гігієни й етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути. А якщо її немає — у згин ліктя.

У разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання звертайтеся до сімейного лікаря. Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів, а також від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо, особливо, якщо живете з людьми похилого віку.

Тож, у повсякденному житті для збереження свого здоров’я — виконуйте прості правила безпеки рекомендовані МОЗ:

  • носити захисну маску;
  • уникати скупчень людей;
  • триматися  на відстані 1,5 м один від одного;
  • вітатися  безконтактно;
  • регулярно мити руки з милом чи обробляти їх  антисептиком;
  • дотримуватися  респіраторної гігієни й етикету;
  • залишатися  вдома під час хвороби.