Команда з роботехніки «ITway» розповіла міському голові Краматорська про ідею створення унікального спортивного додатка

10.05.2021, 19:06, 776,

За допомогою Sport Map мешканці Краматорська зможуть бачити та знаходити спортивну інфраструктуру та створювати пішохідні маршрути

Саме цю ідею вихованці студії роботехніки «IT Way Lab», команда «ITway», представлятимуть на всеукраїнських змаганнях FIRST LEGO League у Києві.

Змагання складатимуться з двох частин. Перша – використовуючи набори LEGO Education, команда проєктує та програмує повністю автономного робота. На Грі Роботів механізми мають точно і швидко виконувати певні завдання.

Друга частина – обрати глобальну проблему зі спортивної тематики серед підлітків та візуалізувати її. Після тривалих обговорень, команда «ITway» обрала проблему малорухливого способу життя. Так, в них виникла ідея створення проєкту Sport Map.

Під час зустрічі з міським головою Краматорська Олександром Гончаренком, команда розповіла про ідею створення додатку.

«Це унікальний у своєму роді додаток, який ще не має аналогів. Нашим основним завданням є залучення людей до активного способу життя. У Sport Map користувачі зможуть бачити всю спортивну інфраструктуру міста. Також передбачена можливість складання пішохідних маршрутів, яка буде доступна кожному користувачеві. Це дозволить людям створювати свій варіант пішої прогулянки та фіксувати кількість витрачених калорій після її проходження.

Склавши свою дистанцію, кожен зможе ділитися нею з усіма користувачами Sport Map. Також, після закінчення проходження маршруту, користувач зможе оцінити його, поставивши свою оцінку або залишивши відгук. Це допоможе іншим обирати кращі маршрути», – розповів капітан команди Михайло.

За словами тренера «ITway» Аліни Курбатової, Sport Map – це додаток за допомогою якого гаджети мотивують до активного способу життя.

«В процесі розробки проєкту учні провели соціальне опитування серед мешканців міста та відомих спортсменів регіону і країни. Саме їх поради наштовхнули нас на розробку цілої системи, яка б могла зчитувати фізичні вправи користувача додатка Sport Map», – сказала тренер «ITway».

Олександр Гончаренко оцінив ідею команди та зазначив, що зі свого боку підтримає розробку та популяризацію додатку.

«Спорт є одним з пріоритетних напрямків розвитку Краматорська. Наша мета – зробити фізичну культуру невід’ємною частиною життя кожного з нас. Вважаю, що поява Sport Map сприятиме залученню молоді до активного способу життя, а також зробить тренування цікавішими», – зазначив міський голова Краматорська.

Крім того, Олександр Гончаренко відмітив необхідність та важливість популяризації інформаційних технологій та підвищення рівня обізнаності населення у сфері IT.

«У цьому напрямку ведеться активна робота. Сприяння розвитку інновацій та креативної індустрії увійде в Стратегію розвитку Краматорська. Впевнений, саме така активна, креативна та зацікавлена молодь – приклад того, що наше місто має високий потенціал для досягнення позитивних результатів у сфері цифровізації та ІТ-розвитку».

FIRST LEGO League відбудеться наприкінці травня. А вже після змагань учасники команди представлять міському голові Краматорська дизайн додатку.