Коли відбудеться призначення субсидій з травня 2021 року.


Навесні цього року Урядом прийнято дві постанови (№ 420 від 14.04.2021 року та № 505 від 19.05.2021 року), які змінюють порядок призначення житлових субсидій з травня 2021 року.

Постановою № 420 передбачалося призначення субсидій на новий період тільки на підставі звернення громадян та надання оновлених даних, необхідних для призначення субсидії.

Але проаналізувавши ситуацію з масовим прийомом громадян Урядом було прийняте рішення завдяки якому для більшості отримувачів призначення субсидій на наступний період буде здійснено автоматично, без особистого звернення. І тільки деяким категоріям домогосподарств необхідно буде, для її отримання, надати нові заяву про призначення житлової субсидії та декларацію, а саме:

  • домогосподарствам, яким житлова субсидія надавалася у грошовій безготівковій формі (перерахування коштів субсидії здійснювалося АТ «Ощадбанк» на комунальні підприємства). Громадянам необхідно надати дані для виплати коштів у готівковій формі;
  • домогосподарствам, яким житлова субсидія була призначена за фактичним місцем проживання осіб. Це орендарі житлових приміщень та внутрішньо переміщені особи, які проживають у житлових приміщеннях без реєстрації. Таким громадянам необхідно підтвердити місце фактичного проживання;
  • домогосподарствам, яким житлова субсидія була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації. Таким громадян необхідно оновлені відомості щодо непроживання окремих осіб за місцем реєстрації.

Згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; склад зареєстрованих у житлових приміщеннях (будинках) осіб; забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами.

Рішення про призначення, непризначення, відмову в призначенні житлової субсидії приймається структурнім підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 днів після отримання зазначеної інформації.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 19.05.2021 року рішення про призначення житлових субсидій домогосподарствам без звернень громадян буде прийматися на підставі інформації Міністерства фінансів за результатами проведеної верифікації даних, а саме: наявність у власності одержувачів субсидій житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше.

Міністерством соціальної політики України узгоджено з Міністерством фінансів на нараді 25.05.2021 року порядок проведення такої верифікації, а також доручено ДП «ІОЦ Мінсоцполітики» доопрацювати програмне забезпечення для забезпечення призначення житлової субсидії з урахуванням вимог постанови № 505 та Положення про порядок призначення житлових субсидій.

На сьогодні результати верифікації не отримано та оновлене програмне забезпечення для автоматичного призначення субсидій не надійшло, а відповідно, відсутня можливість сформувати запити, щодо отримання відомостей, необхідних для призначення житлових субсидій з травня 2021 року.

Таким чином, автоматичне призначення субсидій на наступний період (за виключенням визначених категорій громадян) буде здійснено після отримання оновленого програмного забезпечення, всіх даних, необхідних для призначення субсидій та на підставі отриманих результатів верифікації, проведеної Мінфіном.

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради