Кількість хворих на COVID-19 у Краматорську зростає

11.09.2020, 15:04, 113,

Відбулось чергове спільне засідання міської комісії з ТЕБ і ЧС та міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Було розглянуто стан захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 серед мешканців Краматорська.

Штаб звернув увагу на те, що в місті Краматорськ за декілька останніх днів поспіль кількість виявлених за добу випадків захворювання на коронавірус перевищив 20 осіб.

Станом на 11.09.2020р. зареєстровано 283 підтверджених випадків захворювання на коронавірус, показник захворюваності склав 151,8% на 100 тисяч населення. З числа захворілих – 9 дітей (3,2 %).  Померло 7 хворих на коронавірусну хворобу в інфекційних стаціонарах лікарень – усі вони люди похилого віку. 136 осіб одужало, 31 особу госпіталізовано, 97  осіб знаходиться на самоізоляції під наглядом сімейного лікаря.

Якщо збережеться така динаміка зростання захворюваності населення, то Краматорськ найближчим часом може перевищити показники, що автоматично призведе до посилення на території міста карантинних заходів.

Спеціалізовані інфекційні лікарні Костянтинівки, Мирнограду, та Бахмуту вже подолали гранично допустимий показник відсотку заповнюваності ліжок лікарень хворими на COVID-19, тому з початку тижня такі хворі вже поступають в спеціальне відділення «Міської лікарні №3».

Зростання кількості хворих головним чином пов’язано з масовим ігноруванням населення міста протиепідемічних заходів під час користування громадським транспортом, під час перебування у громадських місцях та у закладах торгівлі.

Міська комісія з ТЕБ і ЧС та міський штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації звертають увагу населення на те, що кількість випадків захворювання на коранавірус краматорців зростає з кожною добою. Вакцини проти коронавірусу не існує, лікування хворих важке та дуже вартісне. Наслідки захворювання для здоров’я людини непередбачувані та трагічні.

Хвороба не дивиться ні на матеріальний стан людини, ні на її вік – важко хворіють як бідні, так і багаті, як люди похилого віку, так і молодь. Основна кількість захворівши, це ті люди, які не дотримувались протиепідемічних заходів. Альтернативи дотриманню цих заходів не існує.

Єдиним на даний час дієвим механізмом боротьби з захворюваністю COVID-19 є:

  • Дотримуватись соціальної дистанції – відстань між людьми не повинна бути меншою ніж 1,5 метри;
  • В громадських містах, громадському транспорті та закладах торгівлі необхідно знаходитися у захисній масці, яка повинна прикривати як рот, так і ніс;
  • Необхідно мити з милом або оброблювати дезінфікуючими засобами руки не менше ніж один раз у дві години;
  • В громадському транспорті допускається перевезення пасажирів у кількості, що не перевищує кількість сидінь – перевезення стоячих пасажирів заборонено;
  • Необхідно звести до мінімуму кількість відвідувань громадських місць, громадського транспорту та закладів торгівлі.