«Карантинний» семінар краматорських податківців


Під час дії обмежувальних заходів, направлених на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, краматорські податківці суттєво розширили та вдосконалили формати спілкування з платниками податків. Це інтернет — конференції, вебінари, спілкування у режимі скайп — зв’язку.

Поряд з цим, були присутні слухачі на семінарі з питань оподаткування підприємницької діяльності та податкових новацій. За місцевою традицією, під час  семінару присутні не тільки слухають доповідь, а й задають актуальні питання з оподаткування та обговорюють проблемні ситуації.

Краматорські податківці приділяють значну увагу роз’ясненням питань податкового законодавства, необхідності здійснення діяльності виключно в правовому полі, питанням легалізації заробітної плати та офіційного оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками, оскільки це не тільки наповнення бюджетів, а й соціальні гарантії і працівників і роботодавців.

Законослухняні підприємці мають право отримати від Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України допомогу по частковому безробіттю відповідно до статті 47 прім. 1 Закону України «Про зайнятість населення» та Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами), як роботодавці для найманих працівників та за себе.

Самим цікавим для підприємців було питання оподаткування такої допомоги. Оперативна відповідь краматорських податківців: така допомога не оподатковується. Згідно з нормами Податкового кодексу України сума отриманої допомоги не включається до доходу підприємця, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором.

Під час семінару також були розглянуті питання оподаткування доходів, отриманих від підприємницької діяльності, оподаткування доходів у вигляді заробітної плати, справляння єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тощо.

Усі учасники семінару у форматі діалогу отримали вичерпні відповіді від податківців щодо застосування норм податкового законодавства.

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області