Карантин послаблено, однак небезпека COVID-19 залишається


Краматорське  міське управління Головного Управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертає увагу мешканців та гостей міста, що небезпека  COVID-19 залишається, хоча карантин послаблено.

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2, а щоденні нові випадки захворювання коровірусом свідчать про подальше розповсюдження небезпечної хвороби.

В таких умовах важливо захистити своє здоров’я і найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Якщо ви користуєтесь  громадським транспортом, надягайте захисну маску, перш ніж зайти у нього. Після виходу слід пам’ятати, що руки забруднені й ними не можна торкатися обличчя, особливо очей, рота і носа. За першої ж можливості руки слід вимити водою з милом протягом
20–40 с чи обробити дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.

В магазинах, ринках, торговельних центрах пам’ятайте  про носіння  маски, тримайтеся на відстані не менше 1,5 м від інших людей. Одягайте одноразові рукавички  перед використанням  кошиків або візочків. Після повернення до дому, а також після розбору принесених покупок ретельно мийте руки теплою водою з милом протягом 20–40 с.

На вулиці, вдома, на роботі ми торкаємося багатьох поверхонь, і таким чином вірус може потрапити на руки. Саме тому універсальна порада про миття рук така важлива. Якщо все ж таки необхідно доторкнутися до обличчя, скористайтеся чистою серветкою, яку після використання слід викинути у сміттєвий контейнер.

Заразитися COVID-19 можна й від людини із безсимптомним перебігом хвороби. Отже, обмежте тісний контакт з іншими людьми у приміщеннях та на вулиці. Не забувайте про безконтактні привітання.

Дотримуйтеся респіраторної гігієни й етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути. А якщо її немає — у згин ліктя.

У разі підвищення температури, кашлю, утрудненого дихання звертайтеся до сімейного лікаря. Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів, а також від тих, з ким проживаєте, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете з людьми похилого віку.

Тож, у повсякденному житті для збереження свого здоров’я — виконуйте прості правила безпеки рекомендовані МОЗ:

  • носити захисну маску;
  • уникати скупчень людей;
  • триматися  на відстані 1,5 м один від одного;
  • вітатися  безконтактно;
  • регулярно мити руки з милом чи обробляти їх  антисептиком;
  • дотримуватися  респіраторної гігієни й етикету;
  • залишатися  вдома під час хвороби

Краматорське міське управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Донецькій області