Інформація щодо змін до Постанови №333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб»


Компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб

З 19.03.2022 року набрали чинності постанова Кабінету Міністрів України № 333 від 19.03.2022 року «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» (далі – Постанова №333), та внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2022 року № 1094 «Про внесення змін до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб».

Відповідно до Постанови № 333 компенсація надається фізичним особам – громадянам України, які є власниками житла, або їх представниками, наймачами (орендарями) житла державної або комунальної власності, спадкоємцями, які прийняли спадщину, і безоплатно розміщували у своїх житлових приміщення внутрішньо переміщених осіб, крім членів своєї сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України, для покриття витрат, пов’язаних з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб.

Сума компенсації розраховується виходячи з кількості днів, протягом яких житлове приміщення надавалося для розміщення внутрішньо переміщеної особи (далі – людино-день), з дня розміщення, але не раніше дати взяття на облік внутрішньо переміщених осіб відповідним органом.

У період з 1 жовтня 2022 року по 31 березня 2023 року сума компенсації визначається на рівні 30 гривень за кожен людино-день.

Відповідно п. 16 Постанови № 333 компенсація особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, виплачується за рахунок коштів державного бюджету (зокрема, резервного фонду бюджету), коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, іноземних держав та міжнародних організацій у вигляді благодійної, гуманітарної та матеріальної допомоги, а також добровільних пожертвувань фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та громадських об’єднань, інших не заборонених законодавством джерел у безготівковій формі за зазначеними у заяві банківськими реквізитами за умови відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб подати повідомлення за встановленою формою до управління праці та соціального захисту населення за місцем розташування житлового приміщення.

Повідомлення подається в паперовій формі.

Особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, подає повідомлення в паперовій формі згідно з додатком 1 про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

Особи, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, також зобов’язані в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості подати повідомлення згідно з додатком 1 разом з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні, із зазначенням можливості у подальшому розміщувати внутрішньо переміщених осіб у такому приміщенні.

Перелік документів для оформлення компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб.

       Документи для власника житла:

  1. Паспорт, ідентифікаційний код власника житла.
  2. Документ, який підтверджує право власності на житло.
  3. Номер банківського рахунку для перерахування суми компенсації (за стандартом IBAN).

Документи для внутрішньо переміщених осіб, які безоплатно розміщуються у житловому приміщені:

  1. Паспорт, ідентифікаційний код .
  2. Свідоцтво про народження дитини, ідентифікаційний код дитини.
  3. Довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Згідно п.5 Постанови № 333 для отримання компенсації особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, не пізніше ніж протягом п’яти днів з дня закінчення звітного місяця подає до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної в м. Києві держадміністрації, відповідної військової адміністрації за місцем розташування житлового приміщення заяву за формою згідно з додатком 2 (далі – заява).

Заява подається в паперовій формі, визначену виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, районною в м. Києві держадміністрацією, відповідною військовою адміністрацією.

Особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, подає заяву в паперовій формі згідно з додатком 2 про себе та кожну з розміщених осіб із пред’явленням підтвердних документів.

Особа, що розмістила внутрішньо переміщених осіб, підтверджує факт відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги своїм підписом, що проставляється у заяві про отримання компенсації.

За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»: 0954024151 з 09-00 до 12-00 годин, на електронну адресу управління: utszn1426@krm.gov.ua або безпосередньо до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, буд.23.