Інформація про внесення змін до Порядку виплати допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, які набули чинності з 01.06.2020


 Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повідомляє.

      Урядом 01.06.2020 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України №432 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №329, якою урегульовано питання отримання допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, з числа осіб, які:

       -згідно законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообовя’зкове державне соціальне страхування (пенсіонери та особи з інвалідністю);

-зареєструвались як фізичні особи – підприємці у січні – березні 2020 року.

При цьому зазначені особи при зверненні за допомогою на дітей не надають довідку з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообовя’зкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК -7) та допомога їм призначається з травня 2020 року у разі подання заяви у травні – червні 2020 року.

Водночас постановою уточнено право на отримання допомоги на дітей особам, які до березня 2020 року (включно) змінили та перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку, а також встановлено право звернення за допомогою лише одного з батьків (опікунів), з яким проживає дитина.

Зауважуємо з метою посилення соціального захисту сімей з дітьми на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-2019 Уряд запроваджує на період карантину та один місяць після дати його відміни виплату цього виду допомоги та автоматичне подовження інших видів державних виплат, на які має право сім’я з подальшим перерахунком їх розміру на підставі документів наданих заявником у подальшому зверненні.

На теперішній час за призначенням допомоги на дітей фізичним особам ― підприємцям звернулось 358 осіб, з них 230 заявників через електронну заяву та 42 особам відмовлено у призначенні допомоги. Допомога призначена 272 особам на 340 дітей віком до 10 років. Основна причина відхилення заяв це:

– станом на дату подання заяви дитині виповнилось 10 років.

– до дня звернення підприємець закрив свою діяльність, тобто на день подання заяви заявник вже не є ФОП;

– заявники надають неповний пакет документів (дуже часто відсутня довідка про індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК -7).

У червні допомогу вже отримають 272 заявника, загальні видатки склали 672,42тис.грн.

З заявою про призначення допомоги на дітей підприємці можуть звернутись за допомогою онлайн-сервісу державних послуг Міністерства цифрової трансформації України «Дія».

За посиланням для подання заяви для призначення допомоги на дітей заявника онлайн-сервіс спрямовує на сайт Міністерства соціальної політики України на портал «Е – СЕРВІСИ» допомога на дітей для ФОП. На сторінці сайту Міністерства соціальної політики України електронна послуга «Допомога на дітей фізичним особам-підприємцям» надано докладний опис системи щодо оформленнядопомоги на дітей, зокрема роз’яснення щодо переліка потрібних документів,

Додатково інформуємо. Індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7 заявник – ФОП може отримати через веб – портал Пенсійного фонду України за умови наявності у заявника електронного цифрового підпису за посиланням: https://portal.pfu.gov.ua.

За наданням більш детальної інформації рекомендуємо звертатись за телефоном «гарячої лінії»:

(06264) 3 12 60, 095 5979 103

та на електронну адресу управління:

utszn1426@krm.gov.ua