Інформація по управлінню праці та соціального захисту населення за січень 2021 року


Надходження  та витрати грошових коштів за січень 2021 року

Фінансування з Державного бюджету.

Надійшло 61057751,35 грн., в тому числі перераховано:

–  на виконання програми і Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС» – 155936,14 грн. (харчування І,П категорії, додаткова відпустка, дитячі, оздоровлення, придбання санаторно-курортних путівок, регрес);

– щомісячна адресна допомога  внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання – 8284651,43 грн.;

– соціальні стипендії студентам (курсантам) вищих навчальних закладів – 401518,74 грн.

– допомога на дітей – 24573804,86 грн.;

– пільги та субсидії – 27641840,18грн.

           Фінансування з місцевого бюджету.

Надійшло  всього – 207806,28 грн., в тому числі перераховано:

–  компенсація особам, які надають соціальні послуги згідно постанови КМУ № 558, 859 – 171806,28  грн.;

–  допомога на поховання незастрахованих громадян міста – 36000,00 грн.

Відділом соціальних допомог і компенсацій протягом січня здійснено виплату усіх видів державної допомоги по виплатним відомостям для 12236 одержувачів державних допомог сім’ям з дітьми, особам з інвалідністю.

Опрацьовано протягом січня 1300 особових рахунків для здійснення виплати одержувачам всіх видів державної допомоги.

Діючих субсидій на 31.01.2021 року  – 22385.

З питання надання субсидії у грошовій формі згідно змін до Положення про надання субсидії (в редакції ПКМУ №807 від 14.08.2019) протягом січня звернулись з заявою про призначення субсидії на ЖКП представники 575 домогосподарств, прийнято у січні 257 заяв від представників домогосподарств, які звернулись за субсидією на тверде паливо.

Згідно постанови КМУ №1180 від 25.11.2020 «Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» за наданням грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», для дітей, які народилися у 2020- 2021 році, до управління протягом січня надали заяву 81 батьків. У січні до реєстру отримувачів грошової компенсація внесено 80 заявників та 1 – відмовлено у виплатах.

Протягом місяця проведено 7 засідань міської комісії з питань призначення житлових субсидій, де розглянуто 297 заяв та по 22 заявам – відмовлено.

За звітний місяць:

  • сектор прийому громадян прийняв 2861 заяву щодо призначення соціальних виплат:

1263 заяви з призначення державних допомог, 575 заяв щодо призначення субсидії та прийнято 372 повідомлення про зміни у членів домогосподарства, що впливають на призначення субсидії, 570 заяв про зміну постачальника газу, 81 заяву для надання компенсації за пакунок малюка для дітей 2020 – 2021 року народження;

  • сектор прийняття рішень протягом місяця опрацював загалом 3198 звернень, з них:

487– розрахована житлова субсидія, 20  заявникам відмовлено у призначенні житлової субсидії; інформацію про зміни, що впливають на субсидію  – 372, здійснено призначення усіх видів державної допомоги по 749 заявам; опрацьовано 80 заяв на матеріальну допомогу «пакунок малюка» 2020 – 2021, проведено масовий перерахунок одержувачам допомоги малозабезпеченим сім’ям – 1377 та допомоги особам з інвалідністю підгрупи «А» у зв’язку зі зміною розміру допомоги на догляд – 485.

Відповідно змін, затверджених ПКМУ від 22.07.2020 №632, проведено розрахунок субсидій у січні та сформовані виплатні відомості на виплату субсидії у готівковій формі на 21061 одержувача та відомості на АТ «Ощадний банк» для надання грошової (безготівкової субсидії) – 1276 особам.

Прийнято наростаючим підсумком з початку року 1264 дзвінки на телефонну «гарячу лінію» управління (за січень – 1264) зареєстровано наростаючим підсумком 6 звернень служби пробації щодо надання послуг особам звільненим з місць позбавлення волі. Видано за місяць 586 довідок про розміри призначених державних виплат, субсидій їх одержувачам.

Виїзні прийоми населення «Мобільним офісом» не здійснювались за графіком згідно карантинних заходів. 29.01.2021 було поза графіком здійснено виїзний прийом на Дмитрівський старостинський округ, де надано послуги 25 особам.

Відділом по роботі з внутрішньо переміщеними особами протягом січня прийнято та видано довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщених осіб 83 особам, призначено адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі  на оплату житлово-комунальних послуг 502 сім’ям.

Відділом державних соціальних інспекторів за січень для призначення всіх видів соціальних виплат складено 195 актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, з яких:

  • 195 актів для призначення субсидій на житлово-комунальні послуги та державної соціальної допомоги.

Підготовлені подання щодо прийняття рішення про призначення (відновлення) соціальних виплат 548 внутрішньо переміщеним особам.

 Відділом праці на постійній основі проводиться повідомна реєстрація колективних договорів підприємств, установ, організацій відповідно до норм діючого законодавства. Протягом січня 2021 року зареєстровано 8 колективних договорів, змін та доповнень до них. Направлені листи з рекомендаціями по укладанню колективного договору на 2 підприємства.

Проведено засідання міської комісії у справах альтернативної (невійськової) служби (22.01.2021), на якому розглянуто питання про закінчення строку альтернативної служби 1 призовнику.

28 січня 2021 року проведено засідання тимчасової міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якому розглянуто питання підведення підсумків роботи комісії за 2020 рік.

Розглянуті матеріали атестації робочих місць за умовами праці на відповідність нормативним актам на одному підприємстві.

Інформаційно-роз’яснювальна робота:

– розглянуто одне письмове звернення працівників підприємства щодо вимог законодавства стосовно звільнення працівників на підприємстві;

– розглянуто 2 інформаційних запити щодо надання інформації про трудові ресурси в місті;

– надано 61 консультація з питань трудового, кадрового законодавства, охорони праці та атестації робочих місць за умовами праці;

– направлені листи з роз’ясненнями щодо необхідності дотримання норм трудового законодавства в оплаті праці керівникам підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати.

Сектор контролю за додержанням законодавства  про працю 

На виконання розпорядження міського голови 28.01.2021 року проведено засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення за підсумками роботи робочої групи за 2021 рік.

За інформацією управління ПФУ у м. Краматорську Донецької області та ГУ ДПС у Донецькій області щодо додержання законодавства про працю направлено 42 запита суб’єктам господарювання.

Через засоби телефонного зв’язку та електронної поштою інспекторами праці  надано консультацій 21 суб’єкту господарювання.

Проведено аналіз  матеріалів 13 суб’єктів господарювання стосовно своєчасної та у повному обсязі оплати праці, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та оформлення трудових відносин.

Згідно до Порядку подання до органів ДПС повідомлення про прийняття на роботу забезпечено офіційне працевлаштування 5 найманих працівників.

Відділом по нагляду за правильністю призначення та виплати пенсій у ході здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій управлінням Пенсійного фонду України у м. Краматорську перевірено 375 пенсійних  справ, 341 разове доручення для виплати допомоги на поховання в зв’язку зі смертю пенсіонера.

Під час перевірки встановлено 4 порушення пенсійного законодавства, які призвели до 3-х недоплат пенсії на суму 171,33грн.

Відділом персоніфікованого обліку і обслуговування пільгових категорій громадян  протягом січня 2021р. прийнято осіб з різних питань соціальної підтримки:

  • на особистих прийомах надано 1138 консультацій особам пільгових категорій;

– надано консультацій за телефоном гарячої лінії відділу – 119 особам;

– поставлено на облік для отримання безоплатного санаторно-курортного лікування – 3 особи з інвалідністю, 2 особи пільгової категорій, 1 особу, постраждалу від ЧАЕС;

– прийнято 1 заяву на виплату грошової компенсації замість путівки від особи з інвалідністю внаслідок війни. Видано 7 путівок до санаторіїв Мінсоцполітики;

– поставлено на облік 28 осіб для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації; надіслано 118 направлень до підприємств-виробників для виготовлення та безкоштовного забезпечення потребуючих осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації;

– направлено до Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 19 одиноких пенсіонерів;

– надано 274 довідки громадянам щодо внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги;

– видано 1 посвідчення «ветеран праці», 4 посвідчення «особа з інвалідністю внаслідок війни», 14 посвідчень «особа з інвалідністю»;.

 – прийнято 12 заяв для виплати за рахунок міського бюджету допомоги на поховання незастрахованих у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування громадян.

Видано 1 довідку до ритуальної служби на безоплатне поховання осіб, які мали статус «учасник бойових дій» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».

Протягом січня 2021 року прийнято 173 заяви від батьків (або осіб, які їх замінюють) дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, для включення до банку даних дітей щодо оздоровлення їх в 2021 році.

Призначені та виплачені компенсаційні виплати на продукти харчування для 441 особи, постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорій.

Призначена соціальна стипендія студентам (курсантам) вищих навчальних закладів – 254 особам.

Прийнято 103 заяви на виплату одноразової матеріальної допомоги від осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та малозабезпечених осіб.

Направлено до департаменту Донецької облдержадміністрації 83 проєкта розпоряджень для виплати грошової компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування.

Відповідно до Порядку забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, затвердженого постановою КМУ від 19.07.2006 №999 (зі змінами), надано дозвіл на переоформленням автомобіля, у зв’язку із закінченням 10 річного строку експлуатації.

Відповідно до постанови КМУ від 31.07.2007 №80 направлено 18 дітей з інвалідністю до Центру комплексної реабілітації «Оберіг» Краматорської міської ради,  до Центру комплексної реабілітації «Донбас» направлено 5 осіб з інвалідністю.

Прийнято 3 заяви від осіб похилого віку для розгляду можливості влаштування до інтернатного закладу. Видано 1 путівку для влаштування до Лиманського будинку інтернату.

Відповідно до Постанови КМУ від 12.07.2017 №497 прийнято 51 заяву від учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС на отримання психологічної реабілітації у 2021 році.

Відповідно до рішення виконкому міської ради від 01.08.2018 № 517 «Про затвердження складу комісії з надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям територіальної громади та внутрішньо переміщеним особам – учасникам бойових дій, які зареєстровані в м. Краматорськ, та Положення про неї» прийнято 2 заяви від учасників бойових дій про надання матеріальної допомоги.

Прийнято 6 заяв про надання матеріальної допомоги батькам, в сім’ях яких виховуються діти з інвалідністю, відповідно до Положення про комісію з питання надання матеріальної допомоги сім’ям, у яких виховуються діти з інвалідністю та діти з онкологічними захворюваннями.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Про деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» проведено розрахунок суми пільг на житлово-комунальні послуги у грошовій безготівковій формі та грошовій готівковій формі по 5024 особам, які мають право на пільги відповідно до чинного законодавства.