Інформаційне повідомлення. Щодо вільного вибору постачальника газу


З 01 серпня 2020 року в Україні працює ринок газу для населення. Згідно абзацу 1 пункту 25 розділу III Правил постачання природного газу,  затверджених Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, побутовий споживач має право на вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника

З 01.10.2020 побутові споживачі ПАТ «Донецькоблгаз» автоматично перейшли до постачальника газу «останньої надії» (далі – ПОН), тобто до ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» (далі – ТОВ «ГК «Нафтогаз України»). Термін перебування побутових споживачів у ПОН складає 60 днів. Таким чином, протягом жовтня-листопада поточного року населення області (окрім тих, хто раніше обрав постачальника) буде перебувати клієнтом ТОВ «ГК «Нафтогаз України» та, відповідно, отримувати від цього підприємства рахунки на оплату за спожитий газ. За цей час побутовим споживачам також необхідно буде обрати нового постачальника.

ПАТ «Донецькоблгаз» продовжує залишатися оператором газорозподільної системи, змінити якого не можна, оскільки це підприємство є основним балансоутримувачем газових мереж області. В той же час, газові мережі, що знаходяться на балансі (в управлінні) ПАТ «Донецькоблгаз», можуть використовуватися будь-якою кількістю постачальників одночасно.

Таким чином, за жовтень-листопад поточного року кожен побутовий споживач газу повинен буде сплатити два рахунки:

  1. за спожитий газ – ТОВ «ГК «Нафтогаз України»;
  2. за розподіл (транспортування/доставку) газу – ПАТ «Донецькоблгаз».

Враховуючи вищезазначене, усім побутовим споживачам необхідно укласти договір на постачання природного газу з постачальником в строк до 30.11.2020. Постачальник обирається споживачем самостійно, на власний розсуд, незалежно від місця знаходження даного постачальника на території України.

Також нагадуємо, що побутовий споживач після укладання договорів, як і раніше, зобов’язаний щомісяця станом на 01 число місяця знімати фактичні показання лічильника газу та протягом п’яти діб (до 05 числа включно) надавати їх Оператору ГРМ (Краматорське УГГ).

У разі неотримання Оператором ГРМ до 06 числа місяця, що настає за розрахунковим, показань лічильника газу, фактичний об’єм розподілу та споживання природного газу по об’єкту споживача за розрахунковий період визначається Оператором ГРМ на рівні планового місячного об’єму споживання на відповідний період.

Показники лічильника газу можливо передавати зручним Вам способом:

– через особистий кабінет на сайті abonentinfo.com

– за телефонами Краматорського УГГ: на автовідповідач за тел. 41-74-32 (цілодобово) або за тел. 42-04-20, 066-9999-104 (контактний центр, з понеділка по четвер з 7:00 до 17:00, п’ятниця з 7:00 до 15:45 год. без перерви).

За даними, які споживач надає Оператору ГРМ, Постачальником буде сформовано рахунок за місяць за спожитий природний газ по Споживачу.

Порядок зміни постачальника газу для побутового споживача

  1. Обрати нового постачальника газу.

Обрати нового постачальника газу можливо, наприклад, скориставшись сервісом Газотека (https://gasoteka.ua-energy.org).

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника.

Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так і надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред’являє постачальнику:

  • документи, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення);
  • документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);
  • інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

Нова компанія має для цього термін до 20 днів, однак конкуренція вже змушує компанії реагувати швидше.Після завершення процедури зміни постачальника новий постачальник протягом трьох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.

4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом шести тижнів.

Розрахуватись із попереднім постачальником упродовж десяти днів з моменту отримання рахунку. Якщо ж ви не погоджуєтеся із таким рахунком, тоді слід звернутися до суду.

Додатково.

Відсутність індивідуального газового лічильника не є перешкодою для зміни постачальника.

Порядок дій при зміні постачальника газу при використанні сайту «ГАЗОТЕКА»

Для пошуку сайту «ГАЗОТЕКА» необхідно перейти за посиланням

https://gasoteka.ua-energy.org

↓ ↓  ↓
Якщо пошук постачальника буде здійснюватися на сайті «ГАЗОТЕКА», необхідно виконати наступні дії
↓ ↓  ↓
На головній сторінці необхідно вказати поточний тариф обравши газопостачальну компанію із запропонованого переліку, якщо компанія відсутня необхідно обрати «Я НЕ ЗНАЮ». Далі необхідно вказати об’єм річного споживання газу, після чого натиснути «ЗНАЙТИ»
↓ ↓  ↓
На наступній сторінці з’явиться перелік постачальників газу з коротким описом щодо діючого тарифу на газ та умов оплати
↓ ↓  ↓
Після обрання найбільш привабливої комерційної пропозиції газопоcтачальної компанії необхідно натиснути «ПОДАТИ ЗАЯВКУ ОНЛАЙН». Далі споживачу буде запропоновано заповнити заявку, в яку необхідно буде внести його особові дані. Сформовану заявку необхідно буде підписати або електронним підписом (у разі наявності), або підписати власноруч («живим» підписом) роздрукувавши її.
↓ ↓  ↓
Після того як заявку підписано до неї необхідно додати наступні відскановані документи: паспорт, індивідуальний податковий номер, документ про право власності, остання платіжка за розподіл газу та/або постачання газу (вимоги до надання до пакету документів платіжок у всіх постачальників різні, але їх надання прискорить процес переходу до нового постачальника). Далі повністю сформований пакет документів необхідно надіслати в електронній формі (відскановані копії) на електронну адресу газопостачальної компанії, що там зазначена.
↓ ↓  ↓
Після того як документи відправлено, споживач чекає на підтвердження зміни постачальника від обраної ним газопостачальної компанії. Це може тривати до 20 днів

Додатково інформуємо, що пакет документів на зміну постачальника газу можливо надіслати також і в паперовій формі. Для цього необхідно буде знайти поштову адресу обраної споживачем газопостачальної компанії на її офіційному сайті.

Відділ транспорту, зв’язку та енергетики
Краматорської міської ради