Інформаційне повідомлення щодо порядку планового відключення житлових будинків для проведення ремонтних робіт на газопроводі


Планові ремонтні роботи на газопроводі проводяться виключно згідно Правил безпеки систем газопостачання (далі – ПБСГ), затверджених міністерством енергетики та вугільної промисловості наказом № 285 від 15.05.2015р. та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2015р. за. № 674/27119

1. Про проведення планових робіт мешканці сповіщаються завчасно наступними засобами:

– Телефонограма в обслуговуючу організацію;

– Об`яви на під’їздах.

Ремонтні роботи  проводяться з відключенням  житлового будинку від газопостачання.

Підключення житлового будинку до газопостачання  після закінчення робіт здійснюється згідно ПБСГ :

2. Згідно п.7.17 розділу VII ПБСГ всі об`єкти системи газопостачання та газове обладнання до їх підключення до діючих газопроводів, а також після ремонту підлягають зовнішньому огляду (далі п. 2.1) та опресуванню повітрям (далі п.2.2). Пуск газу в газопровід без його зовнішнього огляду та контрольного опресування не дозволяється.  

2.1 Перевіряється обладнання квартир на предмет порушень техніки безпеки.

В ході обстежуються всі об`єкти системи газопостачання  на відповідність ПБСГ.

Згідно п. 5.7 розділу V ПБСГ підлягає відключенню від системи газопостачання  обладнання житлових та громадських будівель за умови:

– наявності витоків;

-несправності автоматики безпеки;

-несправностей оголовків  димових та вентиляційних каналів;

-відсутністі тяги в димових та вентиляційних каналах;

-самовільне підключення газових приладів та  устаткувань   до системи газопостачання;

-незабезпечення власником технічного обслуговування;

-невідповідності системи газопостачання житлового будинку проектній та виконавчо-технічної документації;

Згідно п. 5.8 розділу V ПБСГ підлягає відключенню  несправне обладнання.

 Відключення за всіма пунктами, які не забезпечують безпечну експлуатацію газового обладнання, та погрожують життю та безпеці мешканців будинку  проводиться без попередження, після виявлення порушення, з метою запобігання аварійній ситуації.

Щодо заміни газового обладнання:

Згідно п. 5.5 розділу V ПБСГ: заміна газового обладнання виконується за заявою власника до газорозподільного підприємства. Заміна обладнання оформлюється ескізом при заміні газового обладнання без зміни функціонального призначення, потужності та системи  димовідведення. В інших випадках- з оформленням виконавчо-технічної документації. Пуск газа після заміни газового обладнання  проводиться газорозподільним підприємством за заявою власника.

Документи по заміні газового обладнання передаються в архів газорозподільного підприємства.

Таким чином абоненту необхідно надати представнику УГГ документи на заміну обладнання з організації, яка має ліцензію на проведення газонебезпечних робіт, або звернутись в Краматорське УГГ для оформлення відповідної документації.

Всі роботи Краматорське УГГ проводить згідно наказу № 52 ПАТ «Донецькоблгаз» від 14.03.2019р. «Про формування єдиних стандартів цінової політики» за затвердженими ПАТ калькуляціями. Саме згідно цих калькуляцій  сума оплати за оформлення газової плити становить  466 грн. 20 коп. Квитанції надаються до сплати у відділенні банку.

2.2 Після проведення зовнішнього огляду та усунення всіх порушень проводиться контрольне опресування робочим тиском по стоякам . Якщо падіння тиску на манометрі не перевищує гранично допустимі норми (що свідчило би  про виток), то пуск газу є можливим.

Таким чином,  саме від мешканців житлового будинку залежить, в який термін за їх газовим стояком буде поновлено газопостачання. Прохання, не перешкоджати роботі слюсарів, та виконувати свою частку обов`язків.

Відділ транспорту, зв’язку та енергетики