Інформаційне повідомлення про проведення громадських обговорень


1. Виконавчий орган міської ради, що проводить обговорення:

відділ транспорту, зв’язку та енергетики УЖКГ Краматорської міської ради.

2. Підстава:

Звернення керівників КП «КТТУ», ПрАТ «Краматорське АТП–11410» та  ТОВ «ЮМВОСА» з питання приведення у відповідність розміру тарифу на послуги з перевезення пасажирів і багажу на міських маршрутах економічно обґрунтованим витратам, враховуючи підвищення цін на паливо та паливно-мастильні матеріали, технічне обслуговування, ремонт автобусів тощо.

2. Питання або назва проєкту акту(ів), винесеного(них) на обговорення:

– проект рішення виконкому «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами на міських  маршрутах загального користування, які здійснюються  у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі»;

– проект рішення виконкому «Про встановлення тарифів на проїзд  КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління»

3. Дія прийнятого(тих) рішення(ь) поширюватиметься на усіх осіб, які користуватимуться міським пасажирським транспортом загального користування, перевезення яких буде здійснюватися згідно умов діючих договорів з перевізниками.

4. Наслідком прийняття зазначеного(их) рішення(ь) виконкому стане підвищення розміру тарифу на послуги з перевезення пасажирів і багажу на міських маршрутах (автобус/тролейбус) загального користування.

5. Проведення громадських обговорень о 16-00 год. 25.05.2021 р. (пл. Миру, 2, 4-й поверх, великий зал засідань).

6. Спосіб оприлюднення результатів громадських обговорень:  на веб-сайті https://krm.gov.ua


ЗВІТ

про проведення громадських обговорень

проєктів рішень виконавчого комітету Краматорської міської ради

«Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами на міських  маршрутах загального користування, які здійснюються  у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі» та «Про встановлення тарифів на проїзд КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління»

1.Дата та місце проведення консультації:

Громадські обговорення було розпочато о 16-00, 25.05.2021 р. за наступною адресою :
м. Краматорськ, пл. Миру, 2, великий зал засідань,  4-й поверх.

2.Виконавчий орган влади, який проводив консультації:

Відділ транспорту, зв’язку та енергетики УЖКГ Краматорської міської ради.

3.Зміст рішення що виносилося на консультації:

Проєкти рішень виконавчого комітету Краматорської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами на міських  маршрутах загального користування, які здійснюються  у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі» та «Про встановлення тарифів на проїзд КП «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» .

4.Інформація про осіб, що взяли участь в проведенні громадських обговорень:

1. Безсонний А.О.
2. Літвіненко А.П.
3. Бахметьєва О.В.
4. Мякінченко Д.С.
5. Гамаюн Є.К.
6. Безуглий А.І.
7. Зінов´єва С.І.
8. Татьянко А.В.
9. Недоруба М.Ю.
10. Малиш І.В.
11. Ємельяненко В.
12. Кузнецова Г.
13. Валюх О.
14. Валюх С.
15. Валюх В.
16. Столбовька Т.
17. Щербіна О.
18. Головченко А.
19. Володченко Ю.
20. Іванов О.
21. Сосніков Д.
22. Рудь С.
23. Куліков О.

Також на засіданні були присутні представники ГО «АКМЦ» та представники місцевих ЗМІ : «Восточный проект», «Краматорск POST» .

5.Присутніми на засіданні були порушені наступні питання:

1. Відсутність видачі проїзних квитків пасажирам на автобусних маршрутах, які обслуговують ПрАТ «Краматорське АТП-11410» та ТОВ «ЮМВОСА», внаслідок чого облік пасажиропотоку не відповідає фактичному.

2.Незадовільна якість надання послуг з пасажирських перевезень приватними автоперевізниками, а саме: забрудненість салонів, перевантаженість транспортних засобів, недотримання графіків руху на маршрутах.

3.Застарілий автопарк перевізників ПрАТ «Краматорське АТП-11410» та ТОВ «ЮМВОСА». Не встановлюються валідатори та GPS – пристрої.

4.Необхідність приведення у відповідність інформаційних покажчиків в салонах транспортних засобів ПрАТ «Краматорське АТП-11410» та ТОВ «ЮМВОСА» згідно з п.27 постанови КМУ від 18.02.1997 № 176 із змінами і доповненнями.

5.Відмінити запропоновані проєкти рішень щодо підвищення тарифів на послуги з перевезення пасажирів і багажу автобусами та тролейбусами міськими маршрутами загального користування у зв’язку з їх необґрунтованістю.

6.Підвищити тариф на проїзд для автобусів на 8,00 грн ., тролейбусів на 7,00 грн. без оновлення рухомого складу на підприємствах та подальшої закупівлі GPS-пристроїв з валідаторами.  Також для уникнення  підвищення тарифів запропонованих у проєктах рішень, зменшити кількість транспортних засобів, які обслуговують маршрути та перейти на інші графіки руху.

Всі інші питання були розглянуті по суті.

6.Доповідали за вищезазначеними питаннями:

1-3. Безуглий А.І., Зінов´єва С.І. (ПрАТ «Краматорське АТП-11410» та ТОВ «ЮМВОСА») :
–  на підприємствах існують затверджені планові показники, згідно яких на міських маршрутах проводиться облік  пасажиропотоків;
– ПрАТ «Краматорське АТП-11410» протягом п´яти  років (2021-2026) заплановано поступове оновлення автопарку, а саме придбання по п´ять транспортних засобів за  рік (станом на травень 2021 р. підприємством вже придбано 5 сучасних та комфортабельних автобусів марки «БОГДАН»), також на сьогоднішній день розглядається придбання та встановлення валідаторів ;  стосовно  GPS – пристроїв зазначаємо, що найближчим часом 33 автобуси вже будуть ними оснащені для відстеження їх в програмному забезпеченні  Dozor City ;
–  ТОВ «ЮМВОСА» розглядає питання щодо придбання валідаторів, також  у червні поточного року на маршрути вийдуть три нових сучасних автобуси, а протягом 2022 р.              підприємство планує придбати ще п’ять нових комфортабельних автобусів.

Стосовно  GPS – пристроїв повідомляємо, що в червні ними будуть оснащені перші десять автобусів, а до кінця літа заплановано встановити їх на всьому транспорті.

Бахметьєва О.В.: також на даний час розглядається питання щодо придбання валідаторів за кошти з місцевого бюджету  та передачі  їх в оренду приватним перевізникам.

  1. Безуглий А.І., Зінов´єва С.І. (ПрАТ «Краматорське АТП-11410», ТОВ «ЮМВОСА»), всі необхідні інформаційні повідомлення будуть перевірені та приведені у відповідність згідно п.27, постанови КМУ від 18.02.1997 № 176 із змінами і доповненнями.
  2. Бахметьєва О.В.: згідно розпорядження міського голови від 15.04.2021 р. № 49р, протягом квітня поточного року були проведені засідання членів робочої групи з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів на перевезення пасажирів і багажу електро- та автотранспортом, у звичайному режимі руху та у режимі маршрутного таксі на міських маршрутах загального користування.

6 . Бахметьєва О.В.: на сьогоднішній день, згідно звернень від громадян існує певний відсоток пасажирів, які зацікавлені у підвищені надання послуг з пасажирських перевезень на міських маршрутах загального користування.

Стосовно зменшення рухомого складу слід зазначити, що зміни у графіках руху можуть призвести до соціальної напруги серед населення.

По закінченню проведення  засідань робочої групи прийнято рішення винести на обговорення з громадськістю та розгляд  виконавчого комітету Краматорської міської ради відповідні  проєкти  рішень щодо підвищення тарифів.

 7.Вирішено:

Управлінню житлово-комунального господарства Краматорської міської ради  –              винести на розгляд виконкому Краматорської міської ради вищезазначені проєкти рішень та довести до відома членів виконкому пропозиції, які були розглянуті при проведенні громадських обговорень.

Додатково:

Управлінню житлово-комунального господарства Краматорської міської ради взяти під контроль порушені питання щодо якості надання послуг з пасажирських перевезень на міських маршрутах загального користування підприємствами-перевізниками, а саме:

1) в період карантинних заходів в місті посилити контроль за дезінфекцією та санітарним станом транспортних засобів (автобус/тролейбус);

2) дотримання масочного режиму пасажирами;

3) контролювати  відхилення від графіків руху на маршрутах .

 

Начальникик  управління                                                                          А.П.Літвіненко