Звіт про результати проведення громадського обговорення щодо перейменування вулиць 1 Травня та Першотравнева Краматорської міської територіальної громади

Оновлено: 06 Липня 2024, 12:06

Громадське обговорення відбувалось відповідно до Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989.

Організатор громадського обговорення – управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради.

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення оприлюднене на офіційному веб-сайті Краматорської міської ради 23 квітня 2024 року.

Строк проведення заходів з громадського обговорення: 2 (два) місяці з дня оприлюднення зазначеного інформаційного повідомлення на офіційному сайті міської ради.

Відповідно до Інформаційного повідомлення пропонувалось перейменувати вулиці 1 Травня та Першотравнева Краматорської міської територіальної громади.

З моменту оприлюднення Інформаційного повідомлення, пропозиції та зауваження (з відповідним обґрунтуванням) приймались протягом 30 календарних днів:

 – у письмовому вигляді за адресою: 84301, м.Краматорськ, вул. Ювілейна, 44, управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради;

– листом на електронну пошту управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради yprgprezerv@gmail.com.  

До участі у громадському обговоренні запрошувались  фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

У передбачений інформаційним повідомленням строк три фізичні особи надали пропозиції щодо нових назв вулиць 1 Травня і Першотравнева.

Комісія з упорядкування найменувань вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Краматорська, опрацювала за критеріями логічності та обґрунтованості подані мешканцями пропозиції та пропозиції, внесені членами комісії, (не враховуючи запропоновані назви, вулиці з якими вже є у громаді) та надала рекомендації щодо нових назв об’єктів топоніміки:

Пропозиції назви
Існуюча назва вулиціКомісіяЖителіНазва за результатами
голосування
1вулиця 1 Травня– вулиця 81-ої окремої аеромобільної Слобожанської бригади;
– вулиця Аеромобільна;
– вулиця Нотаріальна;
– вулиця Пересічна;
вулиця 81-ої окремої аеромобільної Слобожанської бригади
2вулиця Першотравневавулиця Журавлина-вулиця Чебрецева;
-вулиця Добросусідська;
-вулиця Спокійна;
– вулиця Запашна.
вулиця Журавлина

Обґрунтування нових назв:

81-ша окрема аеромобільна Слобожанська бригада – військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Пунктом базування її є м.Краматорськ, і яка боронить Донеччину з 2014 року (після створення 7 жовтня 2014 року 81-ї окремої аеромобільної бригади спільною директивою Міністра оборони України та начальника Генерального штабу України Збройних Сил України).

Журавель – символ України і любові до рідної землі. За українськими повір’ями, журавлі теж були посланцями божими. Звичайно ж, по відльоту і прильоту журавлів судили про наближення зими і весни. Український народ завжди шанував журавля як птицю загального щастя і радості. На роздолля, коли пробуджується природа, нерідко виходило все село, ледь почувши довгоочікуване курликання. До птахів зверталися з проханнями про родючість, здоров’я, благополуччя в родині. За старих часів говорили: «Якщо хтось навесні в перший раз побачить пару журавлів – скоро гуляти йому на весіллі».

Відповідно до норм чинного законодавства з урахуванням громадської думки та рекомендацій комісії буде прийнято розпорядження про перейменування 1 Травня та Першотравнева Краматорської міської територіальної громади.