Інформаційне повідомлення про початок громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків Краматорської міської територіальної громади

Оновлено: 12 Квітня 2023, 17:55

Краматорська міська військова адміністрація пропонує мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання перейменування вулиць та провулків.

Громадське обговорення відбувається відповідно до Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 989.

Організатор громадського обговорення – управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради

Строк проведення заходів з громадського обговорення: 2 (два) місяці з дня оприлюднення зазначеного інформаційного повідомлення на офіційному сайті міської ради.

Участь у громадському обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Зауваження та пропозиції (з відповідним обґрунтуванням) подаються у письмовій формі або надсилаються електронною поштою із зазначенням найменування (юр. особи), прізвища, імені, по батькові (фіз. особи) та адреси, номеру контактного телефону, діючої та пропонованої нової назви вулиці, обґрунтування нової назви. Окрім цього, опитування думки громадськості відбувається і в онлайні шляхом заповнення Google форми.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

У разі внесення пропозиції щодо присвоєння вулиці чи провулку імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події, до пропозиції необхідно додати коротке обґрунтування та інформаційну довідку про фізичну особу, ім’я якої пропонується присвоїти, ювілейну, святкову чи історичну дату або назву історичної події, назву якої пропонується присвоїти.

У разі, якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти вулиці чи провулку, є родичі (діти, вдова, вдівець, а якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), необхідно також отримати їх письмову згоду на присвоєння імені.

            Зауваження та пропозиції (з відповідним обґрунтуванням) можна подати протягом 30 календарних днів з моменту оприлюднення цього повідомлення:

  • у письмовому вигляді за адресою: 84301, м.Краматорськ, вул. Ювілейна, 44, управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради;
  • листом на електронну пошту управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради yprgp@krm.gov.ua.

Адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: yprgp@krm.gov.ua, контактні телефони 0504221483,

Особа, визначена відповідальною за проведення громадського обговорення – Андрій Гореславець –начальник управління з гуманітарних питань міської ради.

Результати громадського обговорення будуть оприлюдненні на офіційному сайті міської ради  протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень).


Звіт про узагальнення пропозицій (зауважень), що надійшли під час громадського обговорення щодо перейменування вулиць та провулків Краматорської міської територіальної громади.

 

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації в Україну постало питання щодо перейменування площ, вулиць та провулків пов’язаних з країною-агресором, та з метою декомунізації та дерусифікації   назв вулиць та провулків.

Відповідний перелік   вулиць та провулків Краматорської МТГ    було винесено на громадське обговорення.

Організатор громадського обговорення – управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради.

Громадське обговорення проводилось у період з 14 грудня 2022 року до 14 лютого 2023 року. Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення 14.12.2022 оприлюднене на офіційному веб-сайті Краматорської міської ради. Відповідно до Інформаційного повідомлення запропоновано перейменувати вулиці та провулки на території громади.

З моменту оприлюднення Інформаційного повідомлення, пропозиції та зауваження (з відповідним обґрунтуванням) приймались:

  • в електронному вигляді, заповнивши Google форму за посиланням  https://forms.gle/d9d2a5QMs4sJvNm87
  • у письмовому вигляді за адресою: 84301, м.Краматорськ, вул. Ювілейна, 44, управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради;
  • листом на електронну пошту управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради yprgp@krm.gov.ua.

Інформація про осіб, які взяли участь в обговоренні порушеного питання:

До участі в обговоренні долучились мешканці Краматорської міської територіальної громади,  представники громадської організації

За встановлений період:

297 мешканців громади шляхом заповнення Google форми запропонували 535 варіантів  нових назв для 195 вулиць, провулків, а також парку, які пропонувались для перейменування.

На електронну пошту управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради yprgp@krm.gov.ua надійшло:

  • звернення від Громадської організації «Рух активних громадян «РАЗОМ» з пропозиціями щодо перейменування 40 вулиць;
  • колективне звернення мешканців міста у кількості 5 осіб з  пропозиціями щодо перейменування 14 вулиць і парку та пропозицією залишити без змін назви 12 вулиць;
  • 17 індивідуальних звернень мешканців з 220 пропозиціями як щодо перейменування конкретних вулиць так і варіанти назв без зазначення об’єкта топоніміки.

Анонімні пропозиції (зауваження) не  розглядались.

Узагальнені пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення з розгляду питання перейменування вулиць та провулків на території Краматорської МТГ, внесені на розгляд  комісії з упорядкування найменувань вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території міста Краматорська.