Готівкові розрахунки: порушники Донеччини сплатили до бюджету більше мільйону гривень


Підрозділами аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області здійснюється особливий контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій. Станом на 01.08.2021 у регіоні здійснюють такі розрахунки майже 4 тис. суб’єктів.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок управління податкового аудиту області проведено 115 фактичних перевірок. Як результат – до бюджету надійшло 1,1 млн гривень.

Податкова Донеччини інформує, що наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 №306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13» та від 18.06.2021 №329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.

Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються та друкуються реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій.

Отже, з 1 серпня 2021 року реєстратори розрахункових операцій (РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких перебували у Державному реєстрі РРО до набуття чинності Наказу №306, проте не перебували на обліку у органах ДПС, обов’язково мали бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для можливості виконання вимог щодо форми і змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, які формують РРО, для можливості відображення у касових чеках:

– найменування суб’єкта господарювання;

– заокруглення суми до сплати;

– зазначення валюти операції;

– найменування платіжної системи.

Крім того, до 1 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані для можливості відображення у касових чеках також і значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.


Підписатися на Facebook fb.com/TaxUkraine

www.facebook.com/tax.donetsk

Підписатися на Telegram-канал t.me/tax_gov_ua

Підписатися на YouTube youtube.com/TaxUkraine youtube.com/c/ДПСуДонецькійобласті

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot