Фахівці управління Пенсійного фонду України у м.Краматорську проводять консультаційні тренінги для страхувальників міста щодо створення електронних трудових книжок та автоматичного призначення пенсії


Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську співпрацює зі страхувальниками міста в напрямку реалізації Указу Президента України від 08.11.2019 №837/2019 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», постанови Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 №1084 «Про запровадження обліку трудової діяльності працівника, фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі».

На вебпорталі Пенсійного фонду України з початку 2020 року впроваджено новий електронний сервіс «Електронна трудова книжка», з 1 липня 2020 року в тестовому режимі працює сервіс «Автоматичне призначення пенсії».

Відомості про трудову діяльність працівника подаються Пенсійному фонду України через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих копій трудової книжки в такій послідовності:

– відсканувати трудову книжку;

– авторизуватись на вебпорталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису;

– у розділі «Комунікації з ПФУ» знайдіть сервіс «Надання скан –копій трудової книжки»

– завантажити скановану копію згоду на обробку його персональних даних; у разі подання трудової книжки страхувальником або відмітка про надання такого дозволу при поданні безпосередньо застрахованою особою.

– завантажити відскановані файли;

– завірити скановані копії електронним підписом;

– направити  до Пенсійного фонду.

Скановані копії трудової книжки будуть переведені фахівцями Фонду в електронну трудову книжку. Ці трудові книжки будуть зберігатись в Пенсійному фонді в реєстрі застрахованих осіб.

Людина до настання пенсійного віку може направити до Пенсійного фонду відомості про свою трудову діяльність. Це важливо, тому що органи Фонду заздалегідь зможуть зробити попередню перевірку наявних документів, необхідних для призначення пенсії. Якщо є зауваження до записів в трудовій книжці, або не вистачає якогось документу, людина завжди буде мати час, щоб виправити недоліки. Після досягнення пенсійного віку, пенсію буде призначено автоматично, на підставі відомостей, що містяться в реєстрі застрахованих осіб.

Фахівці управління проводять консультаційні тренінги для уповноважених представників підприємств, установ, організацій міста щодо користування новітніми сервісами вебпорталу. Використовуючи інструкції, відеоматеріали, роз’яснюють алгоритми направлення сканованої копії трудової книжки через вебпортал Фонду, автоматичного призначення пенсії.

Інформаційну та методологічну інформацію з питань оцифрування трудових книжок можна отримати у фахівців відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації управління за номером (0626) 41-88-03, з питань автоматичного призначення пенсії – у фахівців відділу обслуговування громадян за номером (099)483 77 90.

Адміністрація управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області