Етапи опрацювання заяви про призначення пенсії за віком


✅ Особа, яка досягла пенсійного віку або має право на отримання пенсійної виплати, звертається за призначенням пенсії.

📄 Заяву на призначення пенсії та необхідні документи можна подати дистанційно в електронному вигляді через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua або особисто до будь-якого сервісного центру органів Пенсійного фонду України незалежно від місця проживання, реєстрації чи перебування.

▶️ Покрокова інструкція, як подати електронну заяву, — https://t1p.de/nhxdc.

📂 До сервісного центру майбутній пенсіонер надає всі оригінали необхідних документів (паспорт, трудову книжку, документи про стаж тощо). Перелік основних документів — https://t1p.de/1comv.

🧑‍💻Спеціаліст відділу обслуговування громадян сервісного центру опрацьовує заяву з паперовими документами в декілька етапів:
🔹проводить прийом та правову оцінку наданих документів (ідентифікацію заявника, перевірку правильності оформлення поданих документів, їх відповідності встановленим законодавством вимогам, визначення права на пенсію);
🔹реєструє звернення в операційній підсистемі ІКІС ПФУ «Звернення (Форма-10)»;
🔹формує заяву про призначення пенсії та пам’ятку, які пенсіонер засвідчує власним підписом;
🔹сканує подані документи та видає розписку–повідомлення, в якій, у разі необхідності, зазначено перелік документів, яких не вистачає, та термін їх подачі;
🔹інформує заявника про документи, які необхідно надати додатково;
🔹формує анкету в електронному вигляді на виготовлення пенсійного посвідчення.

❇️ Таким чином формується електронна пенсійна справа, яка в автоматичному режимі передається до підрозділу з питань призначення пенсії для подальшого опрацювання в «Централізованій системі призначення та виплати пенсій» та призначення пенсії.

Дізнатися про призначення пенсії можна онлайн — на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України 👉https://portal.pfu.gov.ua.

❗️Переглянути інформацію про пенсію може особа, яка має статус пенсіонера.

📌 Більш детально — за посиланням 👉https://t1p.de/nyujh.

🌐 Заощаджуйте свій час та отримуйте максимум необхідної інформації на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
сайті — https://www.pfu.gov.ua/dn,
фейсбук-сторінці — https://www.facebook.com/dn.pfy,
телеграм-каналі — https://t.me/PensFond_dn,
ютуб-каналі — https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn,
інстаграм — https://www.instagram.com/gu.pfu.dn,
TikTok — https://www.tiktok.com/@gu_pfu_dn