«Про затвердження Програми розвитку та підтримки закладів первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки».

Оновлено: 17 Грудня 2020, 12:24

1. Виконавчий орган міської ради, що проводить електронні консультації з громадськістю:

Відділ охорони здоров’я  Краматорської міської ради.

2. Питання або назва проекту акту, винесеного на обговорення:

Проект рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки закладів первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки».

3. Варіанти вирішення питання:

На даний час, при укладанні договору з  Національною службою здоров’я України та отримання прямого фінансування за надані послуги з Державного бюджету, настає загроза збереження допоміжних служб Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Краматорська, що підвищить якість медичних послуг. В Центрах існують власні допоміжні служби: фізіотерапевтична, господарська служба для обслуговування будинків амбулаторій та інші. Центри забезпечують виклик лікаря до хворого вдома завдяки наявності автотранспорту та водійської служби.

Медичні працівники Центрів забезпечують роботу медичних комісій у військовому комісаріаті міста Краматорська.

З метою організації виконання спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Генеральної прокуратури України від 28.11.2012 № 1095/955/119 «Про затвердження порядку взаємодії між органами МВС України  с закладами охорони здоров’я та Прокуратури України при встановлені факту смерті людини» на Центри покладено обов’язок щодо виїзду бригади (водій та фельдшер) на огляд померлих громадян по всій території міста Краматорська та прилеглих селищ, які відносяться до громади м.Краматорська.

В зв’язку із розповсюдженням вірусу SARS – CоV-2 та збільшенням випадків зараження в Україні, для виконання наказу МОЗ України від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» Центри первинної медико-санітарної допомоги міста потребують фінансової підтримки для стимулювання медичного персоналу та покращення матеріально-технічної бази, а саме: дооснащення комп’ютерним та медичним обладнанням та проведенням капітальних ремонтів будівель.

Таким чином, визначення Краматорською міською радою щодо рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки закладів первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки» є єдиним варіантом вирішення питання збереження і зміцнення здоров’я людей у місті, раннього виявлення захворювань та їх ефективного лікування, а також з виниклою необхідністю  фінансової підтримки закладів первинного рівня надання медичної допомоги та стабільного їх функціонування, як комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я міста і збереження їх інфраструктури.

4. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на усіх мешканців міста, інститути громадянського суспільства, інші юридичні особи.

5. Наслідком введення в життя рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки закладів первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки»  стане формування, збереження і зміцнення здоров’я людей у місті, раннього виявлення захворювань та їх ефективного лікування, а також з виниклою необхідністю  фінансової підтримки закладів первинного рівня надання медичної допомоги та стабільного їх функціонування, як комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я міста і збереження їх інфраструктури.

6. Проведення електронних консультацій з громадськістю починається з дати публікації цього оголошення на офіційному веб-сайті Краматорської міської ради (krm.gov.ua).

Пропозиції та зауваження до проекту рішення “Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаних територіальних громад” можуть надаватися в письмовій формі на електронну адресу zdrav@krm.gov.ua, протягом 15 календарних днів, починаючи з дати оприлюднення цього оголошення.

7.  Електронні консультації з громадськістю проводяться в наступному порядку:

Пропозиції та зауваження учасників електронних консультацій з громадськістю  подаються в письмовій формі на електронну адресу, зазначену в інформаційному повідомленні про проведення електронних консультацій  з  громадськістю.

Інститути громадянського суспільства, наукові та експертні організації, інші  юридичні особи  під  час подання пропозицій і зауважень  у  письмовій  формі  зазначають  своє  найменування  та місцезнаходження.

Письмові пропозиції та зауваження інститутів громадянського суспільства повинні бути підписані відповідною уповноваженою особою.

Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

8. Консультації з питання, що винесено на обговорення, надаються за телефоном: 441269.

9. Відповідальна особа: начальник відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради Мельник Валерія Павлівна.

10. Строки і спосіб оприлюднення результатів консультацій визначені діючим Порядком проведення консультацій з громадськістю в місті Краматорську, затвердженим рішенням міської ради від 23.11.2016 № 16/VII-486.


ЗВІТ

за результатами публічного громадського обговорення у формі електронних консультацій с громадськістю проекту рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки»

 

  1. Виконавчий орган міської ради, що проводить електронні консультації з громадськістю:

Відділ охорони здоров’я  Краматорської міської ради

  1. Зміст питання, що виносилося на обговорення:

На даний час, при укладанні договору з  Національною службою здоров’я України та отримання прямого фінансування за надані послуги з Державного бюджету, настає загроза збереження допоміжних служб Центрів первинної медико-санітарної допомоги міста Краматорська, що підвищить якість медичних послуг. В Центрах існують власні допоміжні служби: фізіотерапевтична, господарська служба для обслуговування будинків амбулаторій та інші. Центри забезпечують виклик лікаря до хворого вдома завдяки наявності автотранспорту та водійської служби.

Заклади первинного рівня надання медичної допомоги забезпечують утримання штатних посад лікарів – інтернів.

Медичні працівники Центрів забезпечують роботу медичних комісій у військовому комісаріаті міста Краматорська. З метою організації виконання спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Генеральної прокуратури України від 28.11.2012 № 1095/955/119 «Про затвердження порядку взаємодії між органами МВС України  с закладами охорони здоров’я та Прокуратури України при встановлені факту смерті людини» на Центри покладено обов’язок щодо виїзду бригади (водій та фельдшер) на огляд померлих громадян по всій території міста Краматорська та прилеглих селищ, які відносяться до громади м.Краматорська.

В зв’язку із розповсюдженням вірусу SARS – CоV-2 та збільшенням випадків зараження в Україні, для виконання наказу МОЗ України від 28.03.2020 № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)» Центри первинної медико-санітарної допомоги міста потребують фінансової підтримки для стимулювання медичного персоналу та покращення матеріально-технічної бази, а саме: до оснащення комп’ютерним та медичним обладнанням та проведенням капітальних ремонтів будівель.

Таким чином, визначення Краматорською міською радою щодо рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки» є єдиним варіантом вирішення питання збереження і зміцнення здоров’я людей у місті, раннього виявлення захворювань та їх ефективного лікування, а також з виниклою необхідністю  фінансової підтримки закладів вторинного рівня надання медичної допомоги та стабільного їх функціонування, як комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я міста і збереження їх інфраструктури.

 

  1. Інформація про осіб, що приймали участь в обговоренні:

Від організатора громадського обговорення – в. о. начальника відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради Мельник Валерія Павлівна, заступник начальника відділу Лютік Надія Валеріївна.

Інші учасники :

Громадськість від якої повинно надійти пропозиції та зауваження у вигляді електронних консультацій в письмовій формі на електронну адресу, зазначену в інформаційному повідомленні про проведення електронних консультацій  з  громадськістю.

Інститути громадянського суспільства, наукові та експертні організації, інші  юридичні особи  під  час подання пропозицій і зауважень  у  письмовій  формі  зазначають  своє  найменування  та місцезнаходження.

Письмові пропозиції та зауваження інститутів громадянського суспільства повинні бути підписані відповідною уповноваженою особою.

 

  1. Інформація про пропозиції, що надійшли за результатами обговорення:

 

Станом на 10.12.2020 року пропозицій щодо внесенення змін та доповнень не надходило. Прийняття та реалізація рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки» буде сприяти збереженню і зміцненню здоров’я людей у місті, раннього виявлення захворювань та їх ефективного лікування, а також завдяки фінансової підтримки міста надасть змогу закладам первинного рівня надання медичної допомоги  стабільно функціонувати, як комунальним некомерційним підприємствам охорони здоров’я міста і збереже їх інфраструктуру

  1. У зв’язку з позитивною оцінкою проекту рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки», вирішено розпочати підготовку винесення на розгляд сесії рішення міської ради «Про затвердження Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги у місті Краматорську на 2021-2022 роки».