Дистанційна робота інспекторів праці Краматорської міської ради під час перебування в «червоному» рівні епідемічної небезпеки


Постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Через суттєве зростання захворювань на COVID-19 в Україні оновили зони карантину. З 09.11.2020 до «червоного» рівня епідемічної небезпеки потрапив і Краматорськ.

У зв’язку із обмеженням для закладів, що призводять до спалахів хвороби, інспектори праці працюють дистанційно та надають онлайн консультації і роз’яснення через засоби телефонного зв’язку та електронною поштою.

Найбільше звернень, стосовно додержання законодавства про працю, надходить з питань оплати праці, надання відпусток (у тому числі щодо примушення до написання заяв на відпустки без збереження заробітної плати), оформлення трудових відносин, звільнення (зокрема щодо примушення до написання заяв на звільнення). Зазначене свідчить, що найбільше працівників та роботодавців турбують питання щодо їх прав та гарантій на належні умови праці та оплату праці під час карантину.

Завдяки дистанційним інформаційно-роз’яснювальним заходам щодо дотримання законодавства про працю, працівники та роботодавці отримують допомогу. І це дуже важливо в умовах карантину находити законодавчі важелі для реальної допомоги тим, хто її потребує.

Робота інспекторів праці сектору контролю за додержання законодавства про працю управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради завжди націлена на реальний результат в допомозі отримати відповіді на запитання щодо дотримання законодавства про працю.

Тел.: +380 (6264) 6-35-90

Email: sector.kontrol@kram.gov.ua