ДТЕК Донецькі електромережі закликає клієнтів своєчасно оплачувати спожиту електроенергію – від цього залежить надійність електропостачання у ваших домівках


 Оператор системи розподілу ДТЕК Донецькі електромережі забезпечує електропостачанням більше 900 тис побутових і бізнес-клієнтів на контрольованій території Донецької області. Від нашої безперебійної роботи і справного стану енергетичної інфраструктури залежить надійність електропостачання будинку кожного жителя Донецької області і критично важливих об’єктів – 189 лікарень області. Серед яких – 14 інфекційних лікарень, що готуються до прийому хворих COVID-19.

      Обов’язок оператора системи розподілу – забезпечити клієнтів електропостачанням, а обов’язок клієнтів – своєчасно оплатити ці послуги через постачальника електроенергії. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» і Правилами роботи роздрібного ринку електроенергії.

      Платежі клієнтів за електроенергію розподіляються серед усіх учасників ринку, в тому числі між державним оператором магістральних мереж НЕК «Укренерго», генерацією (найбільша з яких – держпідприємство «Енергоатом»), а також операторами системи розподілу. Борги населення – дестабілізують роботу всієї енергосистеми.

       ДТЕК Донецькі електромережі змушений відзначити, що під час карантину рівень оплат клієнтами послуг з електропостачання критично погіршився. Уже в квітні загальний борг перед ОСР, сформований через несплату юридичних клієнтів і постачальників електроенергії, які обслуговують населення і юридичних клієнтів, становить 85 млн грн. Якщо клієнти і далі не будуть платити за використану електроенергію, то до кінця травня 2020 року борг зросте до 215 млн грн. Для порівняння – це більше, ніж інвестиційна програма компанії в 2019 році – 161 млн грн. На ці кошти компанія прокладала нові мережі і будувала підстанції для розвитку інфраструктури міст та області, впроваджувала технологічні рішення, необхідні сучасним клієнтам.

      Цього року заплановані важливі роботи в рамках ремонтної програми – ремонт підстанції в місті Авдіївка, яка забезпечує електроенергією міську насосну станцію, яка постачає воду близько 20 тис жителів прифронтового міста. Найближчим часом заплановано провести ремонти 5 підстанцій в Краматорську, що живлять 3 міські лікарні, серед них – госпітальні бази для прийому хворих на коронавиірусну інфекцію.

      Через накопичення боргів у період карантину висока ймовірність того, що компанія не матиме можливості виконувати ремонтні програми в 2020 через відсутність коштів.

      Співробітники компанії ДТЕК Донецькі електромережі продовжують робити все можливе для обслуговування клієнтів, для стабільного і безперебійного постачання електроенергії: цілодобово проводяться аварійно-відновлювальні роботи, щоб в будинках, працюючих підприємствах, лікарнях було світло. За час карантину ми усунули 1463 аварії і зберегли світло для більш 72 тис. клієнтів.

       У той же час в регіоні не припиняються активні бойові дії. З початку року в зоні бойових дій енергетики відновили 32 трансформаторні підстанції, провели ремонтні роботи із заміни пошкоджених ділянок на 5 високовольтних лініях електропередач. Це повернуло світло в оселі мешканців 18 населених пунктів прифронтової зони.

      Допомогти роботі енергетиків можна просто: своєчасно оплачувати рахунки за електроенергію! Це ваш внесок у підтримання стабільності інфраструктури області в умовах боротьби з поширенням коронавірусу.

      Довідка

ДТЕК Мережі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобутку природного газу і вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK реалізує проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

У 2018 році капіталовкладення ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування – 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов.