ДТЕК Донецькі електромережі пропонує власникам транзитних абонентських мереж ефективну взаємодію для підвищення надійності електропостачання


ДТЕК Донецькі електромережі пропонує власникам електрообладнання нові формати взаємодії для передачі в управління ОСР транзитних абонентських мереж, до яких приєднані інші клієнти. Це необхідний крок для підвищення надійності електропостачання та вирішення проблем тривалих перерв в подачі світла клієнтам через аварії на абонентському обладнанні.

ДТЕК Донецькі електромережі піклується про своїх клієнтів та надійність електропостачання. Тому звертається до клієнтів-власників транзитних абонентських мереж з пропозицією продажу або оформлення договору спільного користування мережами, що знаходяться в їх власності.

Часто тривалі відключення електропостачання клієнтів трапляються через аварії на абонентському обладнанні. Оператор системи розподілу не має права проводити ремонти чи переключення на мережах клієнтів під час аварій. Разом з тим, власники мереж не мають коштів чи експертизи для якісного обслуговування свого обладнання, проведення своєчасних оглядів та ремонтів. Через це виникають пошкодження, що призводять до тривалого відключення світла у всіх клієнтів, що приєднані до такого обладнання. Тільки у 2020 році на абонентських мережах сталося 194 аварії.

Щоб підвищити якість електропостачання всіх клієнтів ми пропонуємо власникам транзитних абонентських мереж, до яких приєднані інші клієнти, 2 варіанти ефективної взаємодії з ОСР:

  1. Купівля мереж компанією ДТЕК Донецькі електромережі та оформлення договору на оперативне чи оперативно-технічне обслуговування. Укладання договору на оперативне чи оперативно-технічне обслуговування дозволить ОСР поступово сплачувати клієнту частину вартості електроустановок коштом своїх робіт з їх обслуговування. Але вже зараз зменшити ризик тривалих аварійних відключень електроенергії клієнтів, що живляться від таких підстанцій та ліній. В результаті власником транзитного обладнання поступово стає оператор системи розподілу.
  2. Оформлення договору спільного користування енергообладнанням, що дасть змогу ОСР виконувати оперативні ремонти та перемикання на обладнанні абонентів та уникати тривалих перерв в енергопостачанні. При цьому власником мереж залишається абонент. Він несе повну відповідальність за технічну справність обладнання.

Обидва варіанти зменшують фінансове та юридичне навантаження на власника абонентського обладнання, оскільки йому більше не потрібно буде сплачувати за капітальні та поточні ремонти та утримувати їх в технічному стані, що відповідає нормативній документації. Компанія звертає увагу, що при неналежному стані абонентського обладнання через регулярні аварійні ситуації страждають всі клієнти. Так в Донецькій області електромережі, що знаходяться у власності клієнтів складають близько 7% від усієї енергоінфраструктури.

Звертаємо вашу увагу, що ДТЕК Донецькі електромережі пропонує викуп чи оформлення договору спільного користування наразі тільки власникам транзитних абонентських мереж, тому що ці мережі живлять не тільки об’єкти їх власника, а і будинки клієнтів, що мають прямі договори з оператором системи розподілу. А при розгляді питань викупу чи оформлення договору спільного користування буде враховуватись технічний стан транзитної електричної мережі. ДТЕК Донецькі електромережі діє в інтересах клієнтів і пропонує ефективну взаємодію для того, аби якість та надійність електропостачання відповідала потребам клієнтів.