ДТЕК Донецькі електромережі коригує графік планових робіт на зимовий період для комфорту клієнтів


ДТЕК Донецькі електромережі скоригував графік проведення планових робіт до 1 березня. Компанія розуміє, що будь-яке навіть короткочасне відключення світла – дискомфорт для клієнтів. Це особливо актуально в період низьких температур та погіршення погодних умов, які ми спостерігаємо зараз. Роботи будуть проводитися тільки для підключення нових клієнтів до електромереж та у разі критичної необхідності ремонтів за зверненнями клієнтів. У разі негоди або низьких температур графіки планових робіт коригуватимуться.

ДТЕК Донецькі електромережі дбає про своїх клієнтів та розвиває електромережі регіону. Для комфорту клієнтів, оновлювати мережі, будувати нові лінії та підстанції та проводити технічне обслуговування електрообладнання компанія буде з березня по листопад.

Щоб оптимізувати проведення робіт та зменшити відключення світла:

  • Компанія складаєграфіки різних робіт так, щоб виконати максимальну кількість на одному об’єкті за один раз. Наприклад, поєднувати усунення аварійних дефектів та приєднання нових клієнтів до однієї підстанції.
  • Контролює тривалість робіт – не більше 6 годин для робіт з технічного обслуговування, не більше 8 годин – під час підключення нових клієнтів та капітальних ремонтів у зимовий час.

Крім того, фахівці компанії зараз проходять навчання та надалі планують виконувати планові роботи в мережі 0,4 кВ без відключення електропостачання.

Нагадаємо, що електричні мережі в нашій області прокладені приблизно 50-60 років тому і потребують модернізації. Планові роботи на електромережах – це умова надійного та безперебійного електропостачання клієнтів. Іноді ці роботи супроводжуються короткочасними відключеннями світла, які необхідні для безпечної роботи на електрообладнанні.

Про такі відключення оператор системи розподілу (ОСР) попереджає не менше ніж за 5 робочих днів на своєму сайті для комфорту клієнтів. Також ця інформація є у чат-боті ДТЕК Донецькі електромережі у Viber та Telegr am.

Найчастіше компанія повинна відключати світло на короткий час:

  • Для реконструкції чи капітального ремонту обладнання, щоб електропостачання було якісним та надійним. Обслуговування, ремонт та реконструкція електромережної інфраструктури – одна з основних функцій ОСР, що затверджується регулятором. Від неї залежить розвиток мереж, заміна застарілих елементів та впровадження нових технологічнихрішень. Ці роботи необхідні для того, щоб клієнти отримували надійне та якісне електропостачання.
  • Для приєднання до електромереж нових клієнтів. Це також прямий обов’язок ОСР. Воно має виконуватися виключно у визначені законом терміни, попри температуру повітря чи сезонність, і за своєю технологією потребує тимчасового відключення там, де відбувається приєднання нового споживача. ОСР зобов’язаний виконувати ці роботи та задовольняти заявки на підключення за будь-яких умов.
  • Для розчищення трас ліній електропередач від зелених насаджень. Це захищає електролінії від падіння гілок та обривів дротів під час негоди, а отже, зменшує кількість аварійних відключень.