Дотримання строків виплати заробітної плати найманим працівникам


Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звертає особливу увагу роботодавців, які використовують найману пацю, на своєчасність та першочерговість виплати заробітної плати.

Роботодавець зобов’язаний виплачувати заробітну плату працівникам за виконані роботи або надані послуги своєчасно та в повному обсязі, керуючись статтею 115 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), а саме не рідше двох разів на місяць та через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів.

Строки виплати заробітної плати необхідно встановлювати:

– за першу половину поточного місяця – не пізніше ніж з 16 до 22 числа,

– за другу половину місяця – з 1 по 7 число наступного місяця.

Якщо день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим aбо неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Відповідно до статті 97 КЗпП оплата праці працівників здійснюється в першочерговому порядку, всі інші платежі здійснюються власником після виконання зобов’язань щодо оплати праці.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця повинен бути не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Якщо виплата зарплати затримується на один і більше календарних місяців, роботодавець зобов’язаний нарахувати та виплатити працівникам компенсацію втрати частини заробітної плати (ст. 34 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» та ст.ст. 1, 2 Закону України від 19.10.2000 № 2050-III «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати», Порядок проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, який затверджений постановою КМУ від 21.02.2001 № 159).

Нарахування компенсації проводиться один раз перед виплатою заборгованості із заробітної плати.

Нагадуємо роботодавцям!

За несвоєчасну виплату заробітної плати або виплату її не в повному обсязі передбачена фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність.

Управління праці та соціального захисту населення