Доплата до мінімального страхового внеску — спосіб набуття повного страхового стажу


Згідно з чинним законодавством для нарахування розміру пенсії до страхового стажу включаються періоди, за які щомісяця сплачувалися внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.

У разі якщо сплачена сума страхового внеску була менша за мінімальну, стаж відповідно зменшився, і для розрахунку пенсії його може не вистачати. Неповна сплата страхового внеску можлива у випадках, якщо людина працювала неповний робочий день, або була прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця, або звільнена не останнім днем місяця тощо.

Оскільки страховий стаж обчислюється в місяцях, то при виявленні факту наявності неповних місяців страхового стажу законодавством передбачена можливість здійснення особою доплати до мінімального страхового внеску для зарахування їх як повних.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» від 15.02.2022 № 2040-IX доплата розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати на дату здійснення доплати. На сьогодні мінімальний страховий внесок складає 1474 грн — це 22 % від суми мінімальної заробітної плати — 6700 грн.

Перевірити наявність неповних місяців стажу можна онлайн — на вебпорталі Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua, сформувавши довідку ОК-5, або особисто в органі Пенсійного фонду.

Як замовити довідки про страховий стаж, заробітну плату (форми ОК-5 та ОК-7), дивіться за посиланням http://surl.li/lddfq.

👉 Більше новин та актуальної інформації — на фейсбук-сторінці ➡️https://www.facebook.com/dn.pfy, телеграм-каналі ➡️https://t.me/PensFond_dn та ютуб-каналі ➡️https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn/about Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.