До уваги виробників та експортерів дерев’яного пакувального матеріалу


Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертає увагу виробників та експортерів дерев’яного пакувального матеріалу на те, що виготовлення, увезення з-за кордону, перевезення в межах України та експорт дерев’яного пакувального матеріалу, в тому числі як супровідного матеріалу для будь-яких вантажів здійснюються згідно фітосанітарних правил, що передбачені Наказом Міністерства аграрної політики України від 22.12.2005 р. №731.

Виробництво та маркування дерев’яного пакувального матеріалу на території  України здійснюють особи, що включені до загальнодержавного реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу, який веде Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Реєстр осіб, які здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу розміщено на офіційному сайті Держпродспоживслужби за посиланням:  https://dpss.gov.ua/diyalnist/reyestrividkritidani.

Виробники дерев’яного пакувального матеріалу що включені до Реєстру повинні дотримуватись процесів виготовлення та термообробки дерев’яного пакувального матеріалу, а саме проводити виготовлення дерев’яного пакувального матеріалу тільки з окорованої неураженої шкідливими організмами деревини, не допускати наявність шкідливих організмів у живому стані або личинкових отворів діаметром більше 3 мм, що можуть бути утворені регульованими шкідливими організмами (зокрема вусачами роду Monochamus). З метою виявлення шкідливих організмів не менше ніж двічі на рік повинні здійснювати самостійні обстеження місць виробництва дерев’яного пакувального матеріалу, як візуально так і за допомогою феромонних пасток, заносити результати обстежень до «Журналу проведення обстежень місць виробництва дерев’яного пакувального матеріалу» та повідомляти  про випадки виявлення регульованих шкідливих організмів Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області.

Процес  термічної обробки повинен забезпечувати нагрівання дерев’яного пакувального матеріалу до температури по всій товщині деревини (включаючи серцевину) як мінімум до +56° C протягом не менше 30 хвилин. Проведення термообробки повинно (HT) підтверджуватись суб’єктом господарювання оформленням акта довільної форми.

Після проведення окорування, знищення залишків непридатної для використання деревини та кори, термообробки та здійснення фітосанітарного контролю фітосанітарним інспектором шляхом проведення огляду партії дерев’яного пакувального матеріалу наноситься маркування шляхом проставлення штампа. Маркування повинно відповідати вимогам пунктів 5.10- 5.14 Наказу №731, легко читатись та бути нанесене з двох протилежних сторін шляхом випалювання або фарбою, що не змивається і не переноситься на інші предмети. Заборонено передавати штамп для маркування іншим особам.

Вивезення за територію України, переміщення в межах країни партій дерев’яного пакувального матеріалу, що є товаром, здійснюється у супроводі  дозвільних документів (карантинні та фітосанітарні сертифікати). Переміщення дерев’яного пакувального матеріалу, який супроводжує будь-який вантаж, та не є партією товару, здійснюється за наявності маркування та не супроводжується документами дозвільного характеру у сфері карантину рослин, крім випадків, якщо країна призначення не виставляє інших умов.

Види маркування дерев’яного пакувального матеріалу:

де UA – код країни; 00000 – індивідуальний код особи, яка здійснює господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу; YY- код обробки НТ.

Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області