До уваги субсидіантів! Підготуйтеся до подачі документів на неопалювальний період!


📆 Опалювальний сезон завершується у квітні, отже, з 1 травня по 30 вересня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період.

➡️ Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів автоматично, але за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад родини.

📌 Проте є певна категорія людей, яка має обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.

📎 ВИКЛЮЧНО на підставі звернення громадянина призначається субсидія, якщо в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу (субсидію було призначено 0,00 грн).

📌 Якщо зазначені домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня), — представники такого домогосподарства мають у зручний для себе спосіб подати до органів Пенсійного фонду України заповнені належним чином нові заяву та декларацію.

🗓 Важливо пам’ятати: у разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

🔖 Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, то для її розрахунку враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року. При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

💻 Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг можна онлайн — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України 👉https://portal.pfu.gov.ua.

ℹ️ Корисні посилання на найпоширеніші запитання щодо субсидій ➡️https://tinyurl.com/437pfxmm.

🌐 Дізнавайтеся першими актуальну інформацію з питань пенсійного забезпечення, субсидій і пільг, соціального страхування на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області:
сайт — https://www.pfu.gov.ua/dn,
фейсбук-сторінка — https://www.facebook.com/dn.pfy,
телеграм-канал — https://t.me/PensFond_dn,
ютуб-канал — https://www.youtube.com/@gu_pfu_dn,
інстаграм — https://www.instagram.com/gu.pfu.dn,
TikTok — https://www.tiktok.com/@gu_pfu_dn

За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області