До уваги суб’єктів господарювання, які планують експорт об’єктів регулювання у 2020 році


  З метою виконання фітосанітарних заходів країн партнерів України у міжнародній торгівлі, в т.ч. і міжнародних договорів України у сфері карантину рослин (зокрема країн Євросоюзу (ЄС), Європейського економічного союзу (ЄЕС) , Китайської Народної Республіки, Туреччини) та з метою покращення фітосанітарного стану місць вирощування сільськогосподарської продукції та лісонасаджень при експорті об’єктів регулювання (зерна ячменю, сої, кукурудзи, лісо-пиломатеріалів та ін. об’єктів) до цих країн, необхідне підтвердження того, що об’єкти регулювання походять із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму.

      Рішенням Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 р. введені Єдині карантинні фітосанітарні вимоги пред’явлені до підкарантинної продукції і підкарантинним об’єктам на митному кордоні і на митній території ЄЕС (Рішення № 157), затверджений Єдиний перелік карантинних організмів (Рішення № 158) та затверджені Єдині правила та норми забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу (Рішення № 159)

      Дані Вимоги пред’являються до підкарантинної продукції, яка підлягає карантинному фітосанітарному контролю, та направлені на недопущення ввезення та розповсюдження на митній території ЄС, ЄЕС, КНР та Туреччини карантинних організмів.

      Для цього необхідно, під час планування експорту в 2020 році об’єктів регулювання, звернутися до відділу карантину рослин управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області для встановлення площ, статусу місця виробництва, або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів шляхом планування та організації заходів по проведенню карантинних фітосанітарних обстежень (в розрізі культур, насаджень), які проводяться відповідно до методики в період вегетації сільськогосподарських культур.

Головний спеціаліст відділу карантину рослин О.А. Кайдан

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби

в Донецькій області, т. (095-395-69-85)

Головний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на кордоні О.С. Дуйловський

Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби

в Донецькій області, т. (099 357 38 32)