До уваги пенсіонерів, які перебувають за кордоном!


Постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.2023 № 842 затверджено порядок реалізації експериментального проєкту щодо виплати міжнародним поштовим переказом АТ «Укрпошта» пенсій та грошової допомоги одержувачам, які тимчасово перебувають за межами України.

Текст постанови — https://is.gd/l0k6kV.

Цей механізм спрощує отримання пенсії та інших видів грошової допомоги тим громадянам, які в Україні одержували їх поштою і не мали поточних рахунків, відкритих в уповноважених банках.

Скористатися послугою з виплати та доставки пенсій чи грошової допомоги за кордоном першочергово зможуть українці, які тимчасово перебувають у Польщі.

Для отримання таких виплат міжнародним поштовим переказом громадянину необхідно подати заяву до АТ «Укрпошта» в один із способів:

  • заповнити електронну форму заяви на вебсайті АТ «Укрпошта»;
  • заповнити форму в паперовому вигляді та надіслати її на адресу АТ «Укрпошта»: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001, — з приміткою «Пенсія переказом».

Міжнародний поштовий переказ буде доставлено у місяці, наступному за місяцем, у якому надіслана заява, за адресою тимчасового перебування за межами України.

Перерахунок суми коштів здійснюватиметься у валюті країни перебування.

Така послуга для громадян України за кордоном надаватиметься безоплатно.

Для отримання переказу одержувачу необхідно пред`явити документ, що посвідчує особу.

Довідково: інформацію щодо переліку країн, до яких здійснюватимуться такі перекази, буде розміщено на вебсайті АТ «Укрпошта».

Інформацію про порядок подання та оформлення документів для призначення/поновлення пенсій особам, які тимчасово проживають за кордоном, дивіться за посиланням https://is.gd/016kGs.