До уваги осіб з інвалідністю внаслідок війни!


Стартував проект з метою підтримки осіб з інвалідністю внаслідок війни (Грошова допомога), як важливий напрямок діяльності держави в питанні забезпечення прав і можливостей ветеранів в рамках співпраці Мінветеранів, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Товариства Червоного Хреста України та компанією “Редроуз Сі Пі Ес Лімітед” .

Відповідно до Порядку реалізації спільного з Міжнародною Федерацією Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариством Червоного Хреста України проекту щодо надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2022 року № 1393, право на грошову допомогу мають повнолітні громадяни України, яким відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи.

Виплата грошової допомоги реалізовуватиметься виключно шляхом подання онлайн заяви особами з інвалідністю внаслідок війни І або ІІ групи з використанням технічних засобів Мінветеранів та накладенням електронного цифрового підпису (ЕЦП) особи.

Системою заяву буде надіслано для верифікації наявності статусу ветерана війни – особи з інвалідністю внаслідок війни (І або ІІ групи) заявника в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. Якщо особа відповідає цьому критерію, тоді знеособлені дані заявника в автоматичному режимі передаються до Міжнародної Федерації Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Товариства Червоного Червоного Хреста України для прийняття рішення щодо призначення та подальшої виплати грошової допомоги протягом семи робочих днів на вказаний у заяві банківський рахунок. Якщо ні, то заява буде відхилена.

Повідомлення про нарахування або відмову не буде надсилатися заявникам. Тому, у разі неотримання виплати у зазначений термін, заявники зможуть зателефонувати до Мінветеранів за номером: +380632271456*, де обов’язково допоможуть з’ясувати можливу проблему та розкажуть про механізм її вирішення.

 *Тарифікація на вихідні дзвінки відбувається згідно з умовами тарифного плану того, хто здійснює дзвінок. Детальнішу інформації щодо Проекту можна дізнатися на сторінці послуги на платформі eveteran.gov.ua.

Для отримання консультаційної допомоги щодо Проекту з метою підтримки осіб з інвалідністю внаслідок війни (Грошова допомога) та допомоги в заповненні онлайн заяви для отримання цієї допомоги можна звертатися до Центру надання адміністративних послуг м. Краматорська.

Тимчасово ЦНАП продовжує обслуговувати громадян за адресою:

84313, бульвар Машинобудівників, будинок 23, місто Краматорськ; кабінет 101;

з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00, перерва з 12:00 до 12:45, суббота, неділя – вихідні.

З’ясувати окремі питання можна за телефоном: +380 (626) 48-55-63 під час роботи ЦНАП та засобами електронного зв’язку із зверненням на електронну пошту ЦНАПу: cnap@krm.gov.ua.