До уваги осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення!

21.09.2021, 16:58, 96,

Зміни при виплаті компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (далі – управління) інформує, що 01.06.2021 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 559, якою запроваджено нову редакцію «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації»(далі-Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 321.

Відповідно до п.7 Порядку особам з інвалідністю по слуху, законним представникам дітей з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання мобільного телефона (з функцією відеоспілкування).

Згідно п.8 Порядку особам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років виплачується компенсація за придбання годинника (електронного – дітям віком від шести років), аудіоплеєра (дітям віком від семи років) мобільного телефона (дітям віком від семи років), пристрою для визначення рівня рідини (дітям віком від семи років). Особам з інвалідністю I групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від шести років виплачується компенсація за придбання палиці тактильної.

Пунктом 44 Порядку визначено, що компенсація виплачується територіальними відділеннями Фонду шляхом поштового переказу або перерахування коштів на особисті банківські рахунки осіб з інвалідністю та законних представників дітей з інвалідністю, учасників антитерористичної операції. Особам, які не мають законних представників і не можуть самостійно пересуватися у зв’язку з хворобою, компенсація виплачується тільки за разовими дорученнями шляхом поштового переказу.

Виплата компенсації за технічні та інші засоби реабілітації здійснюється на підставі видаткової накладної (товарного чека), яка (який) підтверджує придбання виробу у підприємства, установи, організації, за фактичною вартістю виробу в розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики, в порядку черговості.

Після виплати особі з інвалідністю, законному представнику дитини з інвалідністю, учаснику антитерористичної операції компенсації (перерахунку коштів на спеціальний рахунок такої особи) територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів вносить інформацію про таку виплату до особової картки особи.

Рішення про компенсацію витрат приймається територіальним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (м. Маріуполь) протягом не більше ніж 14 робочих днів з дня отримання видаткової накладної (товарного чека), про що робиться відповідна позначка в особовій картці особи із зазначенням дати відшкодування.

Оригінал видаткової накладної (товарного чека) для виплати компенсації передається органом соціального захисту населення (управлінням) до територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Маріуполь) протягом не пізніше ніж шести місяців з дати, зазначеної у видатковій накладній (товарному чеку).

Статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операцій з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Пунктом 15 зазначеної статті встановлено, що суб’єкти господарювання зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів». Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

З огляду на викладене, просимо осіб з інвалідністю та законних представників дітей з інвалідністю, які бажають отримати компенсацію, дотримуватися норм діючого Порядку щодо виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

За додатковою інформацією просимо звертатись до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради за адресою: м.Краматорськ, вул. Маяковського, 24, кабінет 4. Телефон для довідок: (06264)5-03-80.

Графік роботи управління: з понеділка по четвер з 8-00 до 17-00, п’ятниця з 8-00 до 16-00, перерва з 12-00 до 12-48, вихідні дні субота та неділя.

УПСЗН Краматорської міської ради