До уваги громадян – власників земельних ділянок ! Звірка даних проводиться за заявою платника.


Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області інформує власників земельних ділянок, що згідно з пунктом  287.2 статті 287 Податкового кодексу України облік фізичних осіб – платників податку і нарахування сум земельного податку проводяться контролюючими органами за місцем знаходження земельної ділянки щороку до 1 травня. Відповідні податкові повідомлення-рішення надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року. Податок необхідно сплатити протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

 

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних, щодо:

– розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності (користуванні);

– права на користування пільгою зі сплати податку;

– розміру ставки податку;

– нарахованої суми податку,

та пред’явити відповідні документи (підтвердження права власності, документи на право користування пільгою).

 

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування тощо), контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення, у такому випадку, вважається скасованим (відкликаним).

 

Шановні громадяни, в умовах карантину, закликаємо вас використовувати можливості дистанційного зв’язку з податковою службою та користуватися електронними сервісами ДПС. Подати заяву щодо проведення звірки даних або застосування пільги до органу податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки можна засобами Електронного кабінету платника https://cabinet.tax.gov.ua, з використанням кваліфікованого електронного підпису, або на офіційну скриньку ГУ ДПС для листування dn-gu@tax.gov.ua. Для отримання консультації щодо сплати  земельного податку та застосування пільги звертатися за телефонами (06264) 5-20-38, (06264) 5-42-93, (06264) 5-95-86 та засобами скайпу (контакт для зв’язку у скайпі сор0515)

 

 

Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області