До уваги бджолярів Краматорської територіальної громади! ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ПАСІКИ!


Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України  від 19.02.2021 № 339 затверджено ПОРЯДОК реєстрації пасіки.

Згідно Порядку реєстрації пасіки, суб’єктам господарювання (юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузі бджільництва та фізичні особи, у яких наявні бджолині сім’ї) необхідно в обов’язковому порядку зареєструвати пасіку в місцевих державних адміністраціях або органах місцевого самоврядування.

Реєстрація здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Для отримання ветеринарно-санітарного паспорту пасіки необхідно звернутися до Краматорського міського управління Держпродспоживслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області за адресою: вул. Шадринська, 33, телефон: (06264) 4-45-79.

У подальшому, пасіка підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом. Реєстрація проводиться за заявою (додаток) власника, до заяви додається засвідчена заявником копія паспорта пасіки.

Для реєстрації пасіки та надання заяви з відповідним переліком документів, необхідно звернутися за адресою: бульвар Машинобудівників, 23, кабінет 101, 105 (Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради, телефон: (06264) 8-55-62, 8-55-65).

Інформація про реєстрацію пасіки вноситься до журналу обліку пасіки, який ведеться органами місцевого самоуправління.

У разі припинення діяльності пасіки її власник або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформує про це орган місцевого самоврядування, де зареєстровано пасіку.

У разі перевезення (кочівлі) пасіки на адміністративну територію іншого органу місцевого самоврядування потрібно проінформувати органи місцевого самоврядування. Інформація повинна бути надана засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше ніж за два календарних дні до кочівлі пасіки. Після перевезення пасіки, не пізніше наступного робочого дня до органу місцевого самоврядування надається письмове повідомлення про прибуття.

ДОДАТОК: Заява про реєстрацію пасіки:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/88/f503911n40.doc

Відділ споживчого ринку, підприємництва та регуляторної політики Краматорської міської ради