До Краматорська з робочим візитом завітала Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук

20.01.2022, 18:35, 252,

У Краматорську в приміщенні облдержадміністації відбулася нарада під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук, участь у якій взяли голова облдержадміністації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, міський голова Краматорська Олександр Гончаренко та голови територіальних громад Донецької області.

На порядку денному серед низки питань розглянули, зокрема, питання ТГ (особливо Донецької та Луганської областей) щодо забезпечення видатків на компенсацію витрат на безкоштовне харчування дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок військових дій і збройних конфліктів.

«Наразі чисельність дітей у нашому місті, які мають статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, складає 1214 осіб та збільшується щороку в декілька разів. 4951 дитина має статус ВПО. З них 1413 дітей отримують безкоштовне гаряче харчування в закладах освіти Краматорська.

У зв’язку зі зростанням кількості дітей, які користуються правом на безкоштовне харчування, зростають і обсяги фінансування з бюджету міста на забезпечення харчування цих категорії дітей», – наголосив міський голова.

Додаткове навантаження на бюджет Краматорської міської територіальної громади в частині забезпечення безкоштовним харчуванням таких категорій дітей можливе лише за умови скорочення інших соціально важливих заходів, таких як: капітальні ремонти закладів соціальної сфери, ремонт доріг, благоустрій парків тощо.

Тому Олександр Гончаренко звернувся до Ірини Верещук з проханням сприяти передбаченню в державному бюджеті України коштів на забезпечення безкоштовним харчуванням дітей з числа вищезгаданих пільгових категорій.