До Краматорська надійшов вантаж гуманітарного призначення в рамках міжнародної стратегічної ініціативи «Допомога Схід»

08.06.2021, 16:29, 552,

Сьогодні координатор проєкту «Допомога Схід» Борис Кутовий разом із першим заступником міського голови Романом Зеновим зустріли надзвичайно важливий медичний вантаж, який дозволить надавати кваліфіковану медичну допомогу мешканцям Краматорська.

8 червня із Франції до нашого міста прибуло два автопотяги з гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 8 мільйонів гривень. Вантаж призначено для населених пунктів, наближених до лінії розмежування, та для восьми цивільних та військових закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в зоні проведення ООС: перинатальні центри  та міські клінічні лікарні міст Краматорськ, Мирноград та Торецьк, Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Військово-медичний клінічний центр Східного регіону, Військово-медичний клінічний центр Північного регіону.

Краматорськ в межах цього проєкту отримає сучасне обладнання: багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, операційні та пологові столи, операційні лампи, кувези, відкриті реанімаційні системи для немовлят, лампи для фототерапії, медичний одяг та медичне приладдя.

Проєкт втілюється у життя за підтримки міського голови Краматорська Олександра Гончаренка, голови правління БО БВ “Проект Варнави” Володимира Любовецького та директора БФ “Наш Краматорськ” Олександра Шевченка.

Довідка: Міжнародна стратегічна гуманітарна ініціатива «Допомога Схід» – це багатопрофільна та різнопланова програма цілеспрямованих дій щодо надання допомоги медичним закладам та мирному населенню Донецької та Луганської областей, а також інших регіонів України.

Гуманітарний проєкт було започатковано за  ініціативою та сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році, коли він очолив командування операцією Об’єднаних сіл (ООС) на території Донецької та Луганської областей.Проєкт охопив своєю роботою 40 медичних закладів – як військових, так і цивільних, переважна кількість яких розташована поблизу лінії зіткнення на Донбасі. До цих установ передано майже 74 тони гуманітарних вантажів медичного призначення на суму більше 26 мільйонів гривень. Тільки за минулий рік у район проведення операції об’єднаних сил та в інші регіони України до медичних закладів доставлено цільову гуманітарну допомогу загальною вартістю майже 6,5 мільйона гривень.

Вантажі доправлено в Україну із Франції від Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна» (Aide Médicale & Caritative France-Ukrainе), віце-президент пані Діана Дольс, Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників України  (АсМАП), президент, голова ради Леонід Костюченко.