Державна фінансова підтримка розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства


Постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 2005 року № 587 ( в редакції постанови КМУ від 10 березня 2021 року № 185) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства» (далі – Порядок) здійснюються організаційні заходи щодо належного виконання вищенаведеної постанови.

Відповідно до Порядку отримувачами бюджетних коштів є суб’єкти господарювання-юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності і фізичні особи – підприємці, що провадять діяльність у галузях садівництва, виноградарства та хмелярства. Кошти надаються на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік, для компенсації витрат (без урахування податку на додану вартість), здійснених у період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року на:

  1. придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю – у розмірі до 80 відсотків здійснених витрат;
  2. проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення – у розмірі до 50 відсотків здійснених витрат;
  3. закупівлю техніки, механізмів та обладнання (зокрема іноземного виробництва, які не виробляються в Україні) для проведення технологічних операцій у виноградарстві, садівництві і хмелярстві згідно із затвердженим Мінагрополітики переліком такої техніки, механізмів та обладнання, – у розмірі до 30 відсотків їх вартості.

Суб’єкти господарювання подають до 15 жовтня обласним комісіям документи:

  1. для отримання компенсації витрат на садивний матеріал і роботи (підпункт 1 пункту 9 Порядку);
  2. для отримання компенсації витрат на техніку, механізми та обладнання (підпункт 2 пункту 9 Порядку).

Виробникам плодів, ягід, винограду та хмелю, які провадять сільськогосподарську діяльність надається компенсація до 50 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість):

  1. нового будівництва та реконструкції холодильників для зберігання плодів, ягід, столових сортів винограду та хмелю власного виробництва, цехів первинної переробки винограду, плодів та ягід власного виробництва, об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції;
  2. придбання ліній товарної обробки плодів та ягід, автоматизованих ліній з висушування плодів, ягід та хмелю власного виробництва, ліній з переробки плодів, ягід та технічних сортів винограду власного виробництва на соки, пюре, виноматеріали після завершення пусконалагоджувальних робіт.

Компенсації підлягає вартість об’єктів, введених в експлуатацію з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року, та/або вартість ліній, придбаних у той самий період.

Для отримання компенсації вартості об’єктів суб’єкти господарювання подають до 15 жовтня комісії Мінагрополітики документи (пункт 10 Порядку).

Одноразово у 2021 році суб’єкти господарювання можуть отримати компенсацію за період з 2019 по 2020 роки за напрямами та у розмірі, визначеними підпунктами 1 і 2 пункту 4 та пунктом 5 Порядку.

За детальною інформацією звертайтесь до департаменту агропромислового комплексу та земельних відносин Донецької ОДА (за адресою: бул. Машинобудівників, 20; тел. (06264) 20-120).

З зазначеною постановою Ви маєте змогу ознайомитися (за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/587-2005-%D0%BF#Text)