Депутати підтримали рішення про виділення майже 13 млн. гривень на боротьбу з поширенням COVID-19


Сьогодні під час засідання чергової 67-ї сесії Краматорської міської ради депутатами було розглянуто проект рішення про внесення змін до міського бюджету на 2020 рік. Одним з пунктів передбачається перерозподіл видатків, що передбачені в міському бюджеті на проведення заходів щодо запобігання поширення коронавірусу та лікування хворих з підозрами на COVID-19 загальною сумою 12 974 500 гривень.

     У січні цього року відбувся конкурс на перевезення за новим маршрутом, що мав би з’єднати селище Шабельківка із центром міста, але на нього не поступило жодної пропозиції від перевізників. Обслуговувати цей маршрут могло б КП КТТУ, але запланованих для придбання цьогоріч двох автобусів все одно не вистачить для задоволення умов конкурсу. Тому сьогодні депутати своїм рішенням додатково виділили 2,5 млн гривень на закупівлю ще одного транспортного засобу.

     Також депутати розглянули пропозицію міського голови про звільнення його заступника, Світлани Фальченко, на підставі написаної нею заяви. Депутати це рішення підтримали, тому вже з 27 березня заступниця мера буде звільнена від виконання обов’язків, а також її буде виведено зі складу виконавчого комітету Краматорської міської ради.

     Депутатський корпус не дійшов згоди у питанні участі міста в проекті цільових екологічних (зелених) інвестицій. Згідно проекту планувалось провести роботи із термомодернізації 26 житлових будинків міста Краматорська із капітальним ремонтом місць загального користування з заміною світлопрозорих конструкцій та вхідних дверей. Нагадаємо, гроші на виконання цих робіт Україна отримує у рамках підписання Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміни клімату.

     Андрій Панков запропонував підтримати сім’ї, які виховують дітей, що відносяться до соціально незахищених категорій: діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами; діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, тощо. Планується, що замість харчування у навчальних закладах вони отримають матеріальну компенсацію у грошовому еквіваленті за весь період карантину. Загальна сума, яку планують спрямувати на виплати становить 785 508 грн. Сьогодні депутати своїм голосуванням за відповідне рішення підтримали цю ініціативу міського голови.

     Окремо наприкінці засідання депутати задали питання заступнику міського голови Юрію Люльці та керівниці міського відділу охорони здоров’я Валерії Мельник з приводу готовності міста до можливого занесення на його територію коронавірусу. Вони запевнили, що медичні заклади міста повністю готові до можливого загострення ситуації. На сьогодні у нашому регіоні визначено, що усіх пацієнтів з підозрою приймають лікарні у Костянтинівці та Мирнограді. У випадку ж, якщо ці заклади не будуть справлятися із напливом пацієнтів, то в місті теж підготували заклади до прийому таких пацієнтів. Також Валерія Мельник повідомила, що сьогодні на базі лікарень міста є 48000 медичних масок, 105 захисних костюмів, з яких 65 призначені для багаторазового використання. Окрім того 150 захисних костюмів для медиків на благодійній основі виготовляють підприємства міста, а також до кінця тижня очікується поставка ще 640 костюмів. На базі власних закладів охорони здоров’я було виготовлено 1894 захисних марлевих масок, а найближчими днями буде виготовлено ще 3600. У місті наявні 26 апаратів штучної вентиляції легень, та додатково було отримано 5 портативних пристроїв. Вони розподілені по лікарням міста і готові до використання.