Депутати міської ради виділили 7 млн гривень для боротьби з коронавірусом

16.10.2020, 13:28, 83,

Сьогодні відбулося засідання позачергової сесії, під час якої депутати ухвалили рішення для вживання заходів, спрямованих на боротьбу з COVID-19 у Краматорську.

Зростаюча  випадків захворювання серед краматорців, як і на території всієї України, потребує уваги та рішучих кроків з боку органів місцевого самоврядування. За ініціативи міського голови Андрія Панкова, з місцевого бюджету було запропоновано виділення додаткових коштів для стимулювання  та заохочення медичних працівників міста, які залучаються до лікування хворих на вірусну пневмонію з невизначеним статусом та підозрою на COVID-19. Так, лікарі отримають 90 % доплату від мінімальної заробітної плати, фахівці, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим Міністерством охорони здоров’я, у розмірі 75 %, молоді медичні сестри – 50 %.

Крім того, депутати також підтримали перерозподіл коштів в бюджеті для виплати 1, 95 млн. грн КНП «Міська лікарня №3», на базі якої створюється єдиний центр надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою і хворим COVID-19, для закупівлі ліків та дезінфікуючих засобів; трохи більше 1 млн. грн. отримають центри первинної медико-санітарної дороги (це первинна ланка, яка включає сімейних лікарів) та ще 1 млн. грн. піде на облаштування кисневої мережі лікарень .

«Краматорськ зараз знаходиться у помаранчевій зоні, і ми робимо усе можливе, аби стримати епідемію. Нещодавно було прийнято стратегічне рішення про створення єдиного центру. Також ми підтримуємо тісну взаємодію з обласним департаментом охорони здоров’я щодо посилення наших лікарень медичним персоналом, якого не вистачає. Наразі усі хворі, що перебувають у середньому та важкому стані та знаходяться у лікарнях, отримують необхідну допомогу», – підкреслив Андрій Панков.