Депутати Краматорської міської ради відвідали фільтрувальну станцію

23.04.2021, 19:27, 1087,

23 квітня депутати Краматорської міської ради, члени постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, приватизації та комунальної власності на чолі з головою комісії Валерієм Власенком та заступником міського голови Андрієм Безсоним відвідали фільтрувальну станцію міста.

Вони ознайомились зі станом обладнання та споруд насосної станції другого підйому, складу хлору, лабораторією, реагентним корпусом, на якому в наступний час продовжуються роботи з термоізоляції, ремонту будівель та встановлення обладнання для виробництва гіпохлорита натрію з метою знезараження питної води. Ці роботи проводяться за рахунок коштів Європейського Інвестиційного Банку під патронатом Народного депутата України Максима Єфімова.

Використання рідкого хлору в технологічному процесі створює постійну загрозу виникнення екологічних та техногенних аварій в центрі міста Краматорськ. Проєкт носить техногенну, екологічну та соціальну направленість і дозволить забезпечити безаварійну роботу фільтрувальної станції та виникнення екологічної катастрофи.


Також був відвіданий зал швидких фільтрів (які виконують функцію освітлювачів, затримують зважені та колоїдні частки ).


З метою уникнення можливих проблем, що до погіршення якості питної води, яка надається мешканцям, бюджетним установам та підприємствам міста Краматорська, КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» має намір внести зміни та доповнення в технологію очищення питної води яка на сьогоднішній день використовується на фільтрувальній станції. У зв’язку з цим передбачається відкоригувати існуючий проєкт «Реконструкції залу фільтрів фільтрувальної станції м. Краматорськ», передбачивши застосування новітніх технологій очищення питної води.


Також було проведено обговорення щодо продовження реконструкції насосної станції другого підйому, яка частково розпочата в 2019 році. Виконана заміна двох старих існуючих насосів продуктивністю 900 м3/год (6 кВт), які були встановлені раніше при будівництві фільтрувальної станції та введеної в експлуатацію в 1978 році, замість старих насосів було встановлено два нових насоса (продуктивність кожного насоса 750 м3/год, 0,4 кВт) в комплекті з шафою для керування та захисту з двома частотними перетворювачами, контролером та графічним дисплеєм, виконаний монтаж під пересувний генератор.


Депутатам також продемонстрували нове обладнання, придбане за власні кошти, кошти виділені з місцевого бюджету, а також за кошти міжнародної організації UNICEF. Були представлені нові зразки водомірів з передачею даних по радіосигналу, GSM, Izernet, прилади із пошуку та виявлення прихованих витоків на водопровідних лініях міста та інше.


В процесі відвідування та вивчення роботи фільтрувальної станції були обговоренні питання про необхідність виконання модернізації та заміни застарілого обладнання та ремонт основних будівель з урахуванням всесвітнього досвіду що до технології очистки питної води до вимог ДСанПінНа 2.2.4-171-10.