Декларування 2021


Краматорська державна податкова інспекція нагадує, що з початку 2021 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2020 року.

Граничні строки подання декларації за звітний (податковий) 2020 рік:

– для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність на загальній системі оподаткування, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Останній день – 09.02.2021 року;

– для громадян, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним. Останній день – 30.04.2021 року;

– для фізичних осіб, які декларують право на податкову знижку – по 31 грудня включно наступного за звітним роком. Останній день – 31.12.2021 року.

Декларація подається платником податків за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

– при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

– при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами (цінні папери, корпоративні права тощо);

– при отриманні іноземних доходів;

– та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду або прощення кредитором суми боргу.

Слід зазначити, що обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV Податкового кодексу України  не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV Податкового кодексу України;

– у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу України.

Звертаємо увагу, що для зручності платників та спрощення процедури декларування доходів громадянами, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті (https://cabinet.tax.gov.ua ) у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів, зокрема, для використання права на податкову знижку.

Будьте відповідальними та виконайте свій конституційний обов’язок щодо щорічного подання декларації про майновий стан і доходи за минулий рік (ч. 2 ст. 67 Конституції України).

Інформаційна підтримка платників податків, які декларують свої доходи, здійснюється на офіційному вебпорталі ДПС  (https://tax.gov.ua ) банер «Декларування 2021».

Якщо виникли запитання з приводу декларування доходів за 2020 рік за консультацією Ви також можете звернутися до Центру обслуговування платників податків Краматорської ДПІ за телефонами (06264)54293, 59586 або безпосередньо за адресою: м. Краматорськ, бульв. Машинобудівників, буд.22 (за попереднім записом за телефоном (06264)73352). Наші фахівці допоможуть Вам кваліфікованою та професійною консультацією.

Краматорська державна податкова інспекція Головного управління ДПС у Донецькій області