У 2024 році погашено зобов’язань за актами перевірок аудиту Донеччини на 4,5 млн гривень
З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.
Так, за 7 місяців поточного року фахівці управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області провели 173 перевірки (у т.ч. 68 зустрічних звірок, 89 фактичних перевірок).
За результатами перевірок донараховано узгоджених податкових зобов’язань на 13,9 млн грн, погашено зобов’язань за актами документальних перевірок 4,5 млн гривень.
Також протягом січня-липня 2024 року розглянуто 59 повідомлень від платників податків – юридичних осіб, які згідно із пп. 69.28 п.69 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення Податкового кодексу України надали повідомлення про неможливість вивезення або втрату первинних документів з територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані російською федерацією.
До уваги платників податків! Щодо заповнення реквізитів платіжної інструкції
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01 грудня 2023 року надавачами платіжних послуг впроваджено використання платниками виключно структурованого формату реквізиту «Призначення платежу» згідно з міжнародним стандартом ISO 20022.
Порядок заповнення клієнтами банків реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення у структурованому форматі, передбачено наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (зі змінами).
У разі здійснення платіжної операції на рахунки, відкриті в Казначействі, код ID НБУ якого відповідає значенню «899998», інформація про призначення платежу платіжної інструкції має зазначатися виключно у структурованій формі в блоці реквізитів «Структурована форма» («Structured») платіжної інструкції.
Додатково акцентується увага на заповненні реквізитів для коректної ідентифікації платників податків та зборів, а саме:
- під час сплати податків та зборів платником через касу та/або термінали самообслуговування надавач платіжних послуг під час формування pacs.008 повинен зазначити інформацію саме про платника податків у блоці реквізитів «Фактичний платник» («Ultimate Debtor»);
- під час сплати податків та зборів юридичною особою за свої дочірні підрозділи надавач платіжних послуг під час формування pacs.008 у блоці реквізитів «Фактичний платник» («Ultimate Debtor») повинен зазначити інформацію саме про дочірню компанію як платника податків.
Правила заповнення реквізитів у блоці реквізитів «Фактичний платник» («Ultimate Debtor») повідомлення pacs.008 детально описано в документі «Система електронних платежів Національного банку України (шифр СЕП-4). Загальні правила реалізації стандарту ISO 20022, спільні для всіх інструментів. Частина 2. «Ідентифікація» та в «Специфікації повідомлення pacs.008 «Кредитовий переказ коштів клієнта на рівні агентів», які розміщені на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку https://bank.gov.ua/ua/payments/project-iso20022
Інші обов’язкові реквізити платіжної інструкції, зокрема «Код платника» та/або «Код фактичного платника» (у випадках коли платник ініціює платіжну операцію за фактичного платника), повинні заповнюватися відповідно до Інструкції № 163 (пункти 37, 40 розділу II Інструкції № 163).
Корисні посилання:
- комунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та гарячілінії ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»
- Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
- iOS https://t1p.de/lgu5a
ГУ ДПС у Донецькій області