До уваги платників! Анонси гарячих ліній податкової Донеччинина 09 вересня – 13 вересня 2024 року
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує:
- 10 вересня 2024 року Слов’янська ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 11:00 до 12:00 за тел. (095) 501-33-54 на тему: «Актуальні питання щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування»;
- 10 вересня 2024 року Олександрівська ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 11:00 до 12:00 за тел. (095) 058-04-89 на тему: «Актуальні питання щодо отримання Довідки-розрахунку»;
- 10 вересня 2024 року Мирноградська ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 11:00 до 12:00 за тел. (095) 047-97-31 на тему: «Особливості отримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента України»;
- 10 вересня 2024 року Краматорська ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 10:00 до 12:00 за тел. (063) 074-73-04 на тему: «Актуальні питання подання звітності через особовий кабінет платника податків»;
- 11 вересня 2024 року Східна ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 11:00 до 12:00 за тел. (032)-297-30-47 на тему: «Про оподаткування доходів фізичних осіб та право громадян на податкову знижку»;
- 13 вересня 2024 року Мирноградська ДПІ ГУ ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбудеться з 11:00 до 12:00 за тел. (095) 047-97-31 на тему: «У разі зміни адреси господарювання необхідно перереєструвати ПРРО»;
- 13 вересня 2024 року Добропільська ДПІ Головного управління ДПС у Донецькій області запрошує платників Донеччини на сеанс телефонного зв’язку «гаряча лініїя, який відбудеться з 14:00 до 15:00 за тел. (097) 670-52-06 на тему: «Способи надання звітності».
На допомогу платникам податків! Податковий календар на 9 вересня 2024 року
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 9 вересня, понеділок, останній день сплати:
- податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції за період із 01.07.2023 по 30.06.2024;
- податку на додану вартість за ІІ квартал 2024 року особою-нерезидентом, зареєстрованою як платник податку на додану вартість відповідно до пункту 2081.2 статті 2081 розділу V Податкового кодексу України.
Щодо визначення контрольованих операцій при сплаті податків у Федеративній Республіці Німеччина
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Міністерством фінансів України листом від 07.08.2024 № 44020-08-62/23298 надано роз’яснення щодо податків у Федеративній Республіці Німеччина, які можна вважати або є ідентичними податку на прибуток підприємств, для цілей застосування підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Податкового кодексу України.
Підпунктом «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Податкового кодексу України (далі – Кодекс) встановлено, що контрольованими операціями є господарські операції, що здійснюються з нерезидентами, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи. Перелік організаційно-правових форм таких нерезидентів в розрізі держав (територій) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 480 (зі змінами) та включає, зокрема, певні організаційно-правові форми Федеративної Республіки Німеччина.
Водночас, якщо нерезидентом, організаційно-правова форма якого включена до переліку організаційно-правових форм нерезидентів, які не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок), у тому числі податок з доходів, отриманих за межами держави реєстрації таких нерезидентів, та/або не є податковими резидентами держави, в якій вони зареєстровані як юридичні особи, затвердженого Кабінетом Міністрів України відповідно до підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Кодексу (далі – Перелік), у звітному році сплачувався податок на прибуток (корпоративний податок), господарські операції платника податків з таким нерезидентом за відсутності критеріїв, визначених підпунктами «а» – «в» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Кодексу, визнаються неконтрольованими операціями.
Відповідно до роз’яснення на питання 6 Узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14.05.2021 № 266, якщо нерезидент, організаційно-правова форма якого включена до Переліку, сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) у державі, в якій він зареєстрований як юридична особа (за даними відповідного бізнес-реєстру (торговельного, банківського або іншого реєстру, в якому фіксується факт державної реєстрації компанії, організації) у відповідній організаційно-правовій формі), такий нерезидент може вважатися податковим резидентом зазначеної держави.
Достатнім підтвердженням для цього буде документ, який свідчитиме про сплату податку нерезидентом у відповідній державі у періоді здійснення операції, у загальному розумінні (наприклад, у якості зареєстрованого платника податку на прибуток (корпоративного податку). Така довідка має містити інформацію про сплату податку саме нерезидентом, який є контрагентом платника податків, а не іншими фізичними, юридичними особами або утвореннями без статусу юридичної особи (зокрема, засновниками партнерства як організаційно-правової форми нерезидента тощо). З урахуванням вимог пункту 103.5 статті 103 глави 10 розділу II Кодексу, доцільним є отримання від контрагента документа, що виданий фінансовим (податковим) органом відповідної країни, за формою, затвердженою згідно із законодавством цієї країни. Такий документ повинен бути належним чином легалізований та перекладений відповідно до законодавства України.
Згідно із пунктом 3 Статті 2 Угоди між Україною і Федеративною Республікою Німеччина про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доход і майно, ратифікованої Законом України від 22.11.1995 № 449/95-ВР «Про ратифікацію Угоди між Україною і Федеративною Республікою Німеччина про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доход і майно» (далі – Угода), податками, на які поширюється Угода у Федеративній Республіці Німеччина, зокрема, є: прибутковий податок, корпоративний податок, податок на майно і промисловий податок.
Відповідно до податкового законодавства Федеративної Республіки Німеччина німецькі підприємства оподатковуються такими податками: податком на прибуток підприємств (Körperschaftsteuer) (https://www.gesetze-im-intemet.de/kstg_1977/index.html) та торговим/промисловим податком (Gewerbesteuer) (https://www.gesetze-im-internet.de/gewstg/index.html). Податок на прибуток підприємств (Körperschaftsteuer) є загальнодержавним корпоративним податком, тоді як торговий/промисловий податок (Gewerbesteuer) є податком, який стягується на місцевому (муніципальному) рівні.
Отже, з огляду на вищезазначене, податок на прибуток підприємств (Körperschaftsteuer) є аналогом податку на прибуток підприємств в Україні та є корпоративним податком для цілей застосування підпункту «г» підпункту 39.2.1.1 підпункту 39.2.1 пункту 39.2 статті 39 розділу І Кодексу. Водночас визнання платника податків податковим резидентом Федеративної Республіки Німеччина має здійснюватися з урахуванням положень Статті 4 Угоди, а також податкового законодавства Федеративної Республіки Німеччина.
Сільгоспвиробники Донеччини сплатили 49 млн грн єдиного податку
За результатами січня-серпня поточного року представники четвертої групи спрощеної системи оподаткування, до якої належать сільгоспвиробники, поповнили місцеві скарбниці Донецького регіону на 49,2 млн гривень.
Нагадуємо, що до четвертої групи платників єдиного податку належать юридичні особи – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, та фізичні особи – підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства за умови виконання вимог пп.4 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України.
Базою оподаткування для єдинників четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), а для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) − нормативна грошова оцінка ріллі в області, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.
Корисні посилання:
- комунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та гарячі лінії ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»
Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
iOS https://t1p.de/lgu5a
ГУ ДПС у Донецькій області