Дайджест податкових новин за 28 листопада


Принцип «витягнутої руки»: умови господарської операції

Принцип «витягнутої руки»: умови господарської операції

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що підпунктом 39.2.1.8 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України встановлено умови, за яких господарські операції визнаються такими, що відповідають принципу «витягнутої руки»:

якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, ціна вважається такою, що відповідає принципу “витягнутої руки”, якщо вона встановлена відповідно до правил такого регулювання. Це положення не поширюється на випадки, коли встановлюється мінімальна (максимальна) ціна (націнка) продажу або індикативна ціна. У такому разі ціна операції, що відповідає принципу «витягнутої руки», визначається відповідно до цієї статті, але не може бути меншою за мінімальну ціну (націнку) або індикативну ціну та більшою за максимальну ціну (націнку);

якщо під час здійснення операції обов’язковим є проведення оцінки, вартість об’єкта оцінки є підставою для встановлення відповідності принципу “витягнутої руки” для цілей оподаткування;

у разі проведення аукціону (публічних торгів), обов’язковість проведення якого визначена законом, умови, які склалися за результатами такого аукціону (публічних торгів), визнаються такими, що відповідають принципу «витягнутої руки»;

якщо продаж (відчуження) товарів, у тому числі майна, переданого у заставу позичальником з метою забезпечення вимог кредитора, здійснюється у примусовому порядку згідно із законодавством, умови, сформовані під час такого продажу, визнаються такими, що відповідають принципу «витягнутої руки».


За 2024 рік  з податку на нерухомість слід звітувати за новою формою

За 2024 рік  з податку на нерухомість слід звітувати за новою формою

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Державною податковою службою України з метою приведення у відповідність до національного класифікатора НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд», затвердженого наказом Міністерства економіки України від 16.05.2023 № 3573, податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація) наказом Міністерства фінансів Уіфаїни від 09.09.2024 № 431 «Про внесення змін до додатків до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» до додатків 1 та 2 до Декларації внесено зміни.

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України нові форми декларацій набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, до цього є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Отже, нова форма Декларації набере чинності з 01.01.2025, до цього для визначення податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, платники мають застосовувати форму Декларації, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року №408, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2015 року за №479/26924 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 10 листопада 2022 року № 371) (зі змінами).

Наказ від 09.09.2024 № 431 «Про внесення змін до додатків до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» розміщений на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatki-ta-zbori/mistsevi-podatki/podatok-na-neruhome-mayno–/normativno-pravovi-akti/834857.html


Комплаєнс-менеджер на допомогу платникам з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства

Комплаєнс-менеджер на допомогу платникам з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує.

Комплаєнс-підтримка – це новий рівень партнерства бізнесу та держави для виключення ризиків порушення податкового законодавства. 

Кожний платник податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства матиме комунікацію зі своїм комплаєнс-менеджером. 

Основна мета роботи комплаєнс-менеджера передбачає консультування платника податків, пов’язаних з виконанням його податкових обов’язків і визначає порядок закріплення за платником податків посадової особи територіального органу ДПС, відповідальної за взаємодію з платником податків (комплаєнс-менеджера).

Взаємодія комплаєнс-менеджера із платником –  надання консультацій платнику в усній формі, а також з використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі в режимі відеоконференції.

Комплаєнс-менеджер не тільки надає відповіді на запити, а й відстежує виникнення податкових ризиків діяльності платника та пропонує шляхи вирішення.

Порядок організації діяльності комплаєнс-менеджера та особливості його взаємодії з платником затверджені наказом ДПС від 31 жовтня 2024 року № 788 «Про організацію діяльності комплаєнс-менеджера з платником податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства», ознайомитись з яким можна на вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/zakonodavstvo-pro-diyalnis/nakazi-pro-diyalnist/79181.html.


До уваги платників податків! Податковий календар на 29 листопада 2024 року

До уваги платників податків! Податковий календар на 29 листопада 2024 року

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 29 листопада, п’ятниця, останній день сплати:

  • авансового внеску з податку на прибуток підприємств з пунктів обміну іноземних валют за листопад 2024 року

Майже 5 млрд грн отримали місцеві бюджети Донеччини у 2024 році

Майже 5 млрд грн отримали місцеві бюджети Донеччини у 2024 році

За січень-жовтень 2024 року до місцевих кошиків Донецької області надійшло 4,7 млрд грн, що вище минулорічного показника на 5,5%, або                    0,2 млрд гривень.

«Левову» частину надходжень до місцевих бюджетів, або більше 74%, забезпечує податок з доходів фізичних осіб – з початку року вказаного податку зібрано більше 3,5 млрд гривень. 

Крім того, важливими джерелами наповнення місцевих бюджетів є також єдиний податок (0,7 млрд грн) та плата за землю (0,3 млрд грн).

Місцеві податки і збори відіграють вирішальну роль у формуванні дохідної частини місцевих бюджетів, так як надходження від них залишаються на місцях та йдуть на соціальну підтримку територіальних громад Донеччини. 

Корисні посилання: