Дайджест податкових новин за 21 жовтня


За якими кодами бюджетної класифікації сплачуються штрафні санкції та пеня по податкам?

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до п.9.3 та п.10.5 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного та місцевого бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.

Контролюючі органи, визначені пп. 41.1.1 ПКУ, мають право, зокрема, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов’язань та / або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених ПКУ та іншими законами України (п.п.20.1.19 ПКУ).

Пунктом 131.3 ПКУ визначено, що суми пені зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки.

Згідно п.113.7 ПКУ у разі застосування контролюючими органами до платника податків штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, такому платнику податків надсилаються (вручаються) податкові повідомлення – рішення.

Податкове повідомлення – рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/ або разом із штрафними санкціями, передбаченими ПКУ.

Встановлені форми податкових повідомлень – рішень містять інформацію щодо реквізитів бюджетних рахунків, на які платник податків здійснює сплату сум штрафних (фінансових) санкцій та/ або пені. Отже, суми штрафних (фінансових) санкцій та пені сплачуються за кодами бюджетної класифікації, які зазначаються у відповідному повідомленні – рішенні, за якими здійснюється зарахування відповідних податків та зборів.


Щодо Порядку повернення помилково сплачених сум єдиного внеску

        Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що повернення надміру та/або помилково сплачених коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.07.2021 № 417 (із змінами) , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09.09.2021 за № 1185/36807 (далі – Порядок № 417).

Порядком № 417 передбачено, що повернення коштів єдиного внеску здійснюється на підставі Заяви платника про повернення коштів.

До Заяви платник обов’язково додає копію розрахункового документа (платіжної інструкції, квитанції), що підтверджує сплату коштів єдиного внеску (до Заяви в електронній формі – електронну копію розрахункового документа). Копія розрахункового документа завіряється платником особисто.

Звертаємо увагу, що кожна Заява може містити лише одну копію одного розрахункового документа, тобто на кожну платіжну інструкцію заповнюється окрема Заява.

У випадках, передбачених п. п. 1, 2 та 4 п. 5 Порядку № 417, Заява подається до територіально органу ДПС за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених коштів за формою, визначеною у додатку 1 до цього Порядку.

Таку Заяву із завіреною платником копією платіжної інструкції (в pdf форматі) , також можливо надати в розділі «Листування з ДПС» безкоштовного сервісу «Електронний кабінет платника податків».

Якщо за результатами розгляду Заяви встановлено правомірність повернення коштів, орган ДПС формує Висновок про повернення коштів та розрахунковий документ на повернення коштів з відповідного небюджетного рахунку за субрахунком 3556 «Рахунки для зарахування єдиного соціального внеску», на який їх було сплачено, та подає його на виконання до відповідного головного управління Державної казначейської служби України.


Більше 54 млн грн єдиного податку надійшло від аграріїв Донеччини

Агрокліматичні умови Донецького регіону дозволяють вирощувати практично всі сільськогосподарські культури, які поширені в степовій зоні України та сприяють одержанню високих врожаїв. Головні напрями – вирощування зернових і технічних культур, таких як озима пшениця, ріпак, соняшник, картопля, кукурудза та інші овочеві і баштанні культури.

За 9 місяців 2024 року місцеві бюджети Донеччини отримали від аграріїв області 54,1 млн гривень єдиного податку.

Єдиний податок від платників четвертої групи спрощеної системи оподаткування та самостійно задекларовані податки від обробки сільськогосподарських земель і паїв стовідсотково зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів Донеччини, тобто, до скарбниць громад, де працюють та сплачують податки такі сільгоспвиробники.

Корисні посилання: