З початку функціонування консультаційного центру ГУ ДПС у Донецькій області прийнято 140 рішень про реєстрацію податкових накладних

З початку функціонування консультаційного центру з питань реєстрації податкових накладних ГУ ДПС у Донецькій області прийнято 140 рішень про реєстрацію податкових накладних на суму ПДВ 12,9 млн гривень. Як зазначила начальник управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Донецькій області Олена Стичінська, основна задача консультаційного центру – це надання фахової підтримки бізнесу у розблокуванні податкових накладних та виключенні підприємств з переліку ризикових.
Вчора проведено чергову онлайн – зустріч з платниками податків в рамках функціонування консультаційного центру. Учасники заходу – підприємства, які здійснюють діяльність у галузі транспорту. Це – переважно ті платники, у яких було зупинення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 2024 року.
Детально зупинилися на основних вимогах щодо заповнення таблиць даних платника податків, необхідності подання разом з таблицями пояснень. Так, у підприємства у якого основний вид діяльності торгівля автомобілями та легковими автотранспортними засобами була зупинка податкової накладної, згідно якої платник надає в прокат автомобіль. Платнику надані детальні рекомендації щодо заповнення відповідних кодів УКТЗЕД/ДКПП у таблиці даних.
Результат зустрічі – суб’єктам господарювання надано консультаційну та методологічну допомогу з урахуванням галузевої специфіки їх діяльності. Нагадуємо, на виконання доручення Голови ДПС України Руслана Кравченка, при ГУ ДПС у Донецькій області відкрито консультаційний центр з питань реєстрації податкових накладних, де за телефонами «гарячих ліній» (098) 014-26-15, (050) 578-95-71, (044) 570-22-00 платники можуть оперативно отримати консультації з даної тематики.
У січні поточного року громадяни Донеччини задекларували 118,4 млн грн доходів

За підсумками кампанії декларування доходів, отриманих у 2024 році, протягом січня 2025 року громадянами Донецької області задекларовано дохід у сумі 118,4 млн гривень.
Податкові зобов’язання до сплати в бюджет з податку на доходи фізичних осіб громадянами визначені у сумі майже 1,9 млн грн. З військового збору задекларовані податкові зобов’язання становлять приблизно 0,3 млн гривень.
Запрошуємо громадян області надати декларацію про майновий стан і доходи вчасно. Адже сплата податків і зборів – це особиста підтримка держави, її фінансової безпеки та обороноздатності.
Припинення підприємницької діяльності ФОП: подання останньої податкової декларації

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, У разі державної реєстрації припинення, зокрема, підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення.
Припинення діяльності ФОП має бути зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (ЄДР). Після цієї реєстрації відповідна інформація передається до інформаційних систем ДПС в порядку інформаційної взаємодії. Датою припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців є дата внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою, крім випадку, коли у відомостях з ЄДР є застереження, що датою припинення підприємницької діяльності вважається інша конкретна дата.
Припинення діяльності не скасовує зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, не змінює строків їх виконання та не звільняє від штрафів чи пені. Єдиний податок нараховується до кінця місяця, у якому анульовано реєстрацію.
ФОП – платник єдиного податку (1–3 група), стосовно якого до ЄДР внесений запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності, подає останню декларацію за звітний період, з наростаючим підсумком з початку року. Останнім звітним періодом є той, який відповідає даті припинення підприємницької діяльності згідно з даними ЄДР.
Якщо після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує провадити підприємницьку діяльність, це вважається веденням бізнесу без реєстрації.
Платники єдиного податку:
1 і 2 групи подають річну декларацію, де вказують дохід, щомісячні авансові внески, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
3 група подає декларацію щоквартально. Разом із декларацією за IV квартал подають дані про сплачений єдиний внесок.
Власники, орендарі та користувачі сільськогосподарських земель, а також голови сімейних фермерських господарств мають подавати розрахунок мінімального податкового зобов’язання разом із річною податковою декларацією.
Форма декларації для ФОП на єдиному податку затверджена наказом Мінфіну № 578 від 19.06.2015 (з урахуванням змін).
До Декларації додаються:
Додаток 1 – відомості про дохід застрахованих осіб і сплату єдиного внеску. Подається разом із декларацією (крім осіб, звільнених від сплати ЄСВ).
Додаток 2 – розрахунок мінімального податкового зобов’язання за рік. Подається, якщо у підприємницькій діяльності використовувалися земельні ділянки (для 2–3 груп).
Декларацію можна подати:
- Особисто у будь-якому центрі обслуговування платників податків, незалежно від місця обліку.
- Поштою з повідомленням про вручення.
- В електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». Декларація в електронному вигляді може бути подана засобами Електронного кабінету або мобільного застосунку «Моя податкова», або у розділі «Мої податки» на порталі ДІЯ.
Адміністративна відповідальність за перевищення граничної суми готівкових розрахунків

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до ст. 163 прим. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073–Х порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Корисні посилання:
- комунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та «гарячі лінії» ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»:
- Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
- iOS https://t1p.de/lgu5a
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області