Підприємства Донеччини спрямували до зведеного бюджету більше 179 мільйонів гривень податку на прибуток
За 10 місяців поточного року до бюджетів всіх рівнів надійшло 179,3 млн грн податку на прибуток, що на 67,9 млн грн більше за торішні показники.
Сплата податку на прибуток є важливою складовою фінансової стабільності України. Цей податок забезпечує необхідні ресурси для зміцнення оборони та створення стабільної економічної бази для захисту країни.
Крім того, сплата цього податку регулює економічну діяльність підприємств, стимулює їхню відповідальність та підтримує чесну конкуренцію.
Саме завдяки нашій згуртованості та розумінні того, як важливо сьогодні своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки, ми переможемо ворога.
Як фізичній особі подати заяву про включення до реєстру волонтерів?
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що заяву про включення до Реєстру волонтерів можна подати до контролюючого органу в паперовій або в електронній формі.
У паперовій формі заява може бути подана особисто, поштою, або через уповноважену особу (представника):
– фізичною особою – благодійником особисто – до будь-якого контролюючого органу з пред’явленням паспорта або документа, що посвідчує особу;
– представником – до контролюючого органу за основним місцем обліку (місцем проживання фізичної особи – благодійника), за наявності документа, що посвідчує особу представника, та документа, що посвідчує особу довірителя, або його ксерокопії та довіреності, засвідченої нотаріально, на проведення відповідних дій (після пред’явлення повертається);
– поштою – до контролюючого органу за місцем проживання фізичної особи – благодійника, справжність підпису фізичної особи – благодійника на заяві має бути засвідчений нотаріально.
В електронній формі заява № 1-РВ (ідентифікатор форми F1308303) може бути подана через Електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua/login, через застосунок «Моя податкова» у розділі «Послуги».
На Заяву № 1-РВ накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису фізичної особи – благодійника, виданим будь-яким кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.
Для заповнення та подання заяви після ідентифікації у приватній частині Електронного кабінету у режимі ЕК «Для громадян» знаходимо підрежим «Заява для волонтерів» або в меню «Додатково/Введення звітності/Створити» обираємо форму з кодом F1308303. Після заповнення заяви здійснити перевірку, зберегти, підписати і відправити.
Датою включення фізичної особи – благодійника до Реєстру волонтерів є дата внесення відповідного запису до Реєстру волонтерів.
Щодо добровільної сплати єдиного внеску
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що п.15 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є особи, які беруть участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Відповідно до абзаців п’ятого – шостого частини першої ст. 10 Закону № 2464 до платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, відносяться особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, та не належать до платників єдиного внеску, визначених пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та домашні працівники. Домашній працівник – це фізична особа, яка виконує домашню працю у межах трудових відносин з роботодавцем (ст. 173 прим. 2 глави XI-А Кодексу законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII). Згідно з частиною другою ст. 10 Закону № 2464 особи, зазначені, зокрема, в абзаці п’ятому частини першої ст. 10 Закону № 2464, беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, але не менше одного року (крім договорів про одноразову сплату).
Особи, зазначені в частині першій ст. 10 Закону № 2464 подають до контролюючого органу за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску).
З особою, яка подала до контролюючого органу за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору (абзац третій частини третьої ст. 10 Закону № 2464).
Базою нарахування єдиного внеску для осіб, які беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, є суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).
Частиною шостою ст. 10 Закону № 2464 визначено, що єдиний внесок для осіб, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску встановлюється у розмірі, визначеному ст. 8 Закону № 2464 (крім випадків одноразової сплати, передбачених частиною п’ятою ст. 10 Закону № 2464).
Так, згідно з ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок:
для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464);
для осіб, які є домашніми працівниками і беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, встановлюється у розмірі 22 відс. суми, що визначається таким платником самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (частина чотирнадцята прим. 2 ст. 8 Закону № 2464).
Продаж підакцизних товарів: код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД у чеках РРО/ПРРО
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з 01.09.2024, відповідно до норм Закону України від 16 січня 2024 року № 3553-IX, здійснюється оподаткування акцизним податком операцій з товарами за кодом 2404 91 90 00 згідно з УКТ ЗЕД (інші нікотиновмісні продукти для орального застосування).
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі із застосуванням РРО та/або ПРРО під час торгівлі підакцизними товарами зобов’язані дотримуватись вимог п. 11 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР. Зокрема, відображати в чеках РРО та/або ПРРО усі обов’язкові реквізит, у тому числі код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД при продажу підакцизних товарів.
Корисні посилання:
- комунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та гарячілінії ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»
- Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
- iOS https://t1p.de/lgu5a