Дайджест податкових новин за 20 липня


До уваги платників податків!

Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що у разі зміни протягом бюджетного року місцезнаходження або місця проживання платника податків, в наслідок якої змінюється адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому на обліку перебуває платник податків (адміністративний район), сплата єдиного внеску та подання звітності про нарахування єдиного внеску у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку фізичними особами – підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування  крім електронних резидентів ( е-резидентів), та особами, які проводить незалежну професійну діяльність, здійснюється за новим (основним) місцем обліку.

Також  рекомендуємо платнику на дату подачі звітності та сплати єдиного внеску перевірити інформацію щодо місця обліку на офіційному вебпорталі ДПС в електронному сервісі «Електронний кабінет»/«Реєстри»/«Дані про взяття на облік платників податків» та «Реєстр страхувальників». У випадках помилкової сплати сум єдиного внеску повернення коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від  23.07.2021 № 417.


Наслідки неоформлених трудових відносин

Неоформлена або “тіньова” праця вносить значні ризики для працівників, роботодавців та економіки загалом. Працівники, які працюють неоформленими, часто отримують менше заробітної плати, що веде до соціальних та економічних нерівностей, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників та примушення їх до роботи на умовах роботодавця, необґрунтовано оштрафувати, звільнити без повідомлення, не заплатити лікарняні чи компенсацію в разі нещасного випадку, та при несплаті  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – відсутність гідної пенсії у старості. Роботодавці, які використовують неоформлену працю, можуть уникати сплати податків, що веде до великих економічних втрат для держави.

Органами ДПС в межах компетенції, повноважень і обов’язків їх посадових осіб під час адміністрування податків та зборів, а також дотримання вимог податкового та іншого законодавства, проводяться заходи з питань неоформлених трудових відносин:

– інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями, які використовують  найману працю,

– здійснюються фактичні перевірки суб’єктів господарювання у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету, а також здійснення фізичною особою підприємницької діяльності без державної реєстрації,

– під час проведення документальних перевірок (планових, позапланових) суб’єктів господарювання досліджуються питання дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), перевірка нарахування і виплати (своєчасної виплати) працівнику доходів, заробітної плати у розмірі, не нижчому законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, а також перевірка нарахування, сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Своєчасне оформлення трудових відносин – це запорука фінансової стабільності бізнесу. До того ж, фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.


Платники податків Донеччини підтримують обороноздатність країни

Упродовж січня – червня 2024 року до державного бюджету від платників Донеччини надійшло 315,9 млн грн військового збору.

Нагадаємо, що військовий збір – це внесок кожного офіційно працюючого українця на підтримку Збройних Сил України. Ставка збору не змінювалася протягом останніх років і становить 1,5 відсотка від суми доходів, що підлягають оподаткуванню. Це, зокрема, заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, а також пасивні доходи, у тому числі роялті, дивіденди, страхові виплати та інші.  

Тож кожен, хто легально працює та чесно сплачує податки, робить важливий внесок у майбутню перемогу над ворогом.  

Разом переможемо!


Закон України № 3603: з 01 липня 2024 року набирають чинності внесені зміни до Податкового кодексу України

Шановні платники! Головне управління ДПС в Донецькій області інформує, що Законом України від 23 лютого 2024 року № 3603-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» запроваджені нововведення, направлені на вдосконалення взаємодії платників податків з контролюючими органами через засоби дистанційної комунікації, а також уточнення окремих положень податкового законодавства.

Закон України № 3603 набрав чинності з 16.03.2024, деякі положення з 1 квітня, з 16 червня та положення, які набирають чинності 1 липня та 1 серпня 2024 року.

Так, з 01 липня 2024 року – скорочення термінів проведення перевірок щодо визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню. Зокрема відповідно до статті 200 Кодексу встановлено нові терміни перевірок декларацій з податку на додану вартість з заявленими сумами до бюджетного відшкодування (Абзац другий пункту 200.10 та абзац перший пункт 200.11 статті 200 Кодексу):

– камеральні перевірки – 20 днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку – за днем її фактичного подання;

– документальні перевірки – 40 днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, а в разі якщо така податкова декларація надана після закінчення граничного строку – за днем її фактичного подання. Крім того з 01.08.2024 врегулювання порядку взаємодії податкових органів та Центрального депозитарію цінних паперів і депозитарних установ, уповноважених обслуговувати рахунки власників часток товариств в обліковій системі часток товариств, в частині обміну інформацією про відкриті рахунки.

Корисні посилання:

ГУ ДПС у Донецькій області