Дайджест податкових новин за 19 листопада


Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану

Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН протягом дії воєнного стану

Шановні платники! Головне управління ДПС в Донецькій області нагадує, що 08.02.2023 набрав чинності Закон України від 12 січня 2023 року № 2876-ІХ «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування», відповідно до якого, зокрема, внесено зміни до підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Так, підрозд. 2 розд. XX ПКУ доповнено п. 89, згідно з яким тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

– для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

– для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; – для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, – протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).


Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень

Зупинення реєстрації помилково складених податкових накладних: подання письмових пояснень

Шановні платники! Головне управління ДПС в Донецькій області інформує, що Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Відповідно до п. 10 Порядку зупинення у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються, зокрема, пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень (п. 11 Порядку зупинення).

Згідно з п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. При цьому платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим п. 44.1 ст. 44 ПКУ.

У разі зайвого (помилкового) складання податкової накладної/розрахунку коригування первинні документи щодо постачання товарів/послуг, зазначених у такій податковій накладній/розрахунку коригування, відсутні, тому для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію зайво (помилково) складеної податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН платник податків може подати лише письмові пояснення.

Водночас, Порядком прийняття рішень визначено право, а не обов’язок платника податків надавати документи, необхідні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН. Враховуючи вищевикладене, письмові пояснення платник податку може подати за формою J/F 13126 «Повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» скориставшись підменю «Заяви, запит на отримання інформації» меню «Додатково» приватної частини Електронного кабінету.


До уваги платників податків! Податковий календар на 20 листопада 2024 року

Податковий календар на 20 листопада 2024 року

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що 20 листопада, середа, останній день сплати:

  • єдиного внеску, нарахованого за жовтень 2024 року роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств);
  • авансового внеску з податку на прибуток підприємств платниками податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним за листопад 2024 року;
  • за листопад 2024 року авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ групп.

Крім того, 20 листопада останній день подання:

  • податкової декларації рентної плати за жовтень 2024 року з розрахунком:
  • рентної плати за користування надрами при видобуванні углеводневої сировини;
  • рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
  • рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
  • рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
  • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за жовтень 2024 року у разі не подання податкової декларації на 2024рік;
  • податкової декларації з податку на додану вартість за жовтень 2024 року;
  • декларації акцизного податку за жовтень 2024 року;
  • фізичними особами – підприємцями податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за жовтень 2024 року, у разі не подання податкової декларації на 2024 рік.

За 10 місяців 2024 року платники Донеччини перерахували до держбюджету більше 10 млрд гривень

За 10 місяців 2024 року платники Донеччини перерахували до держбюджету більше 10 млрд гривень

Завдяки сумлінності, відповідальності та активній громадянській позиції платники податків Донеччини продовжують підтримувати нашу країну в складний воєнний час та добросовісно сплачувати податки. 

Так, у поточному році до державного бюджету по ГУ ДПС у Донецькій області мобілізовано платежів в сумі 10 млрд 125 млн гривень. 

У розрізі основних бюджетоформуючих податків загального фонду держбюджету надходження склали з: 

– податку на доходи фізичних осіб – 7 млрд 876 млн грн; 

– ПДВ – 1 млрд 170 млн грн; 

– військового збору – 538 млн грн; 

– податку на прибуток – 136 млн грн; 

– рентної плати за користування надрами – 160 млн грн; 

– екологічного податку – 77 млн гривень. 

Дякуємо платникам за підтримку держави! 

Корисні посилання: