На Донеччині заходами законодавства про працю надійшло понад 1,3 млн гривень ПДФО

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що відповідно до статті 3 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
Мінімальна зарплата на 2025 рік встановлена Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX у місячному розмірі – 8000 гривень, у погодинному розмірі – 48 гривень.
Якщо працівнику за повністю відпрацьований місяць нарахована заробітна плата менше ніж 8000 гривень у 2025 році, роботодавець повинен провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати. Доплата проводиться щомісяця та виплачується одночасно з виплатою заробітної плати.
Законом України «Про оплату праці» встановлено, що працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору. При цьому, контроль за додержанням законодавства про оплату праці відповідно до статті 35 зазначеного Закону здійснюють, зокрема, податкові органи.
Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, витримувати темпи зростання середньої плати на рівні вищому ніж прогнозний індекс споживчих цін, вживати заходів, спрямованих на збільшення частки оплати праці в операційних витратах з реалізованої продукції, робіт тощо.
Водночас, у 2024 році моніторингом Державної податкової служби встановлені суб’єкти господарювання, які допускали виплати заробітної плати нижче ніж мінімальної. За 12 місяців 2024 року податковою Донеччини з цього питання проведені комунікаційні заходи з 674 платниками.
За результатами роботи по контролю за додержанням чинного законодавства про оплату праці підвищили рівень заробітної плати 413 платників, надійшло до бюджету податку на доходи фізичних осіб 1 333,9 тисяч гривень.
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області з метою недопущення втрат бюджетів всіх рівнів, кошти яких спрямовуються на покращення добробуту громадян та економічної стабільності держави, наголошує на необхідності дотримання норм законодавства про працю.
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що з питань отримання адміністративних послуг, подання декларацій, звітів тощо можна звертатись до найближчих точок доступу (центрів обслуговування платників) Головного управління ДПС у Донецькій області

Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу платників єдиного податку четвертої групи!

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що Законом України від 10 жовтня 2024 року № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 4015) внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зокрема, доповнено положеннями щодо особливостей визначення мінімального податкового зобов’язання (далі – МПЗ).
Пунктом 74 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу встановлено, що при визначенні мінімального податкового зобов’язання у період з 1 січня 2024 року по 31 грудня року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан, сума МПЗ, визначена відповідно до підпунктів 381.1.1 і 381.1.2 статті 381 Кодексу, не може становити менше 700 гривень з 1 гектара, а для земельних ділянок, у площі яких частка ріллі становить не менше 50 відсотків, – 1400 гривень з 1 гектара.
Наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2025 № 57 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578» (далі – наказ № 57), зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 14 лютого 2025 року за № 232/43638 внесені зміни до форм податкових декларацій платників єдиного податку.
Зокрема, в додатку «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік» враховані положення пункту 74 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Згідно з пункту 4 наказу № 57, наказ набуває чинності з дня його опублікування (20.02.2025).
Платники єдиного податку четвертої групи за результатами діяльності за 2024 рік мають розрахувати та задекларувати МПЗ у додатку 3 чинної форми Декларації. При цьому у графах 3 – 8 додатка 3 до Декларації платники відображають відповідні показники: «НГОд/НГО», «M», «S» для розрахунку сум МПЗ згідно з підпунктами 381.1.1 і 381.1.2 статті 381 Кодексу по кожній земельний ділянці. У графах 9 – 10 додатка 3 Декларації відображається сума МПЗ, яка має найбільше значення (або за розрахунком згідно статті 381 Кодексу або відповідно до пункту 74 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Для розрахунку МПЗ застосовується коефіцієнт «К», який становить 0,05 згідно з підпунктом 381.1.1 і 381.1.2 пункту 381.1 статті 381 Кодексу.
Слід враховувати, що тимчасово, для розрахунку МПЗ коефіцієнт «К» застосовується із значенням:
0,04 – за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки (пункт 67 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу);
0,057 – з податкового (звітного) 2025 року та за наступні роки, закінчуючи роком, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан (пункт 671 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).
Отже за податковий (звітний) 2024 рік застосовується коефіцієнт «К» – 0,05.
Сумарне значення суми МПЗ переноситься до рядка 01 розділу ІІ додатка 3 Декларації.
До Декларації платники можуть подати доповнення з наданням відповідних пояснень розрахунку МПЗ з урахуванням пункту 74 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу.
Після набрання чинності наказу №57 платники єдиного податку мають змогу подати уточнюючу Декларацію за оновленою формою за звітний (податковий) період – на 2025 рік з відображенням у додатку 3 за результатами діяльності за звітний (податковий) період 2024 року деталізованих показників розрахунку МПЗ з урахуванням положень пункту 74 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу.
Нагадуємо, що для визначення територій активних бойових дій і тимчасово окупованих територій треба користуватися Переліком, затвердженим наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 №309.
Руслан Кравченко: В рамках платформи «Пульс» бізнес зможе оцінити взаємодію з держорганами у Електронному кабінеті платника податків

У рамках платформи «Пульс» бізнес зможе оцінити взаємодію з держорганами у Електронному кабінеті платника податків. Державна податкова служба першою серед органів влади приєдналася до проєкту «Пульс» та інтегрувала Електронний кабінет з онлайн-платформою.
Мінекономіки презентувало підприємцям платформу «Пульс» для оцінки держпослуг онлайн. У зустрічі взяли участь заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита, Голова ДПС Руслан Кравченко, заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Циборт, начальники ОВА та підприємці з усієї України. «Пульс» — частина політики держави «Зроблено в Україні», яку ініціював Президент України Володимир Зеленський.
Руслан Кравченко зазначив, що ДПС прагне ефективної та постійної комунікації з кожним платником податків.
На сьогодні Електронний кабінет ДПС – лідер серед цифрових державних платформ, рівень обізнаності щодо нього серед бізнесу — понад 94 %.
Кабінет працює 24/7/365: тут можна подати звітність, сплатити податки, отримати довідки. Кількість користувачів перевищує 5,4 млн, із них 3,5 млн – представники бізнесу, які зможуть безпосередньо у кабінеті оцінити взаємодію з державними органами та залишити свої відгуки.
Інтеграція з «Пульсом» дозволяє підприємцям оцінити зручність ведення бізнесу, а державі – швидко реагувати та ухвалювати потрібні рішення.
«Це лише один із напрямів нашої співпраці з бізнесом. Активно спілкуємося з бізнесом в регіонах, працюємо над зміною підходів до зупинення податкових накладних та віднесення підприємств до ризикових. Кількість зупинених накладних зменшилася до 0,39 %. Передали до Мінфіну зміни до механізму зупинення реєстрації податкових накладних. Ми продовжуємо вдосконалювати податкові сервіси, працюємо над прозорою комунікацією з бізнесом і підтримуємо цифрову економіку», – додав Руслан Кравченко.
Корисні посилання:
- комунікаційна платформа dn.ikc@tax.gov.ua;
- контакти та «гарячі лінії» ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»:
- Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
- iOS https://t1p.de/lgu5a
Головне управління Державної податкової служби у Донецькій області